ГоловнаІспаніяЯка допомога чекає на українських біженців в Іспанії та як її правильно...

Яка допомога чекає на українських біженців в Іспанії та як її правильно просити

Влада Іспанії повідомила про нову політику захисту та підтримки українських громадян, які проживають на території Іспанії, тільки що приїхали в країну в пошуках притулку або збираються це зробити незабаром. У зв’язку з цим виникають питання про те, яка допомога чекає на них тут, де і як просити допомоги.

Громадянам України не потрібна шенгенська віза для в’їзду та тримісячного перебування як туристи в Шенгенській зоні. Для в’їзду на територію Іспанії достатньо біометричного паспорта. У разі неповнолітніх потрібне свідоцтво про народження, свідоцтво про сімейні або інші зв’язки з опікунами або особами, які супроводжують неповнолітнього.

9 березня Міністерство внутрішніх справ та Міністерство інтеграції, соціального забезпечення та міграції Іспанії підписали Розпорядження, яке регулює порядок звернення українських громадян за тимчасовим захистом відповідно до Європейської директиви. У зв’язку з цим з 10 березня процедуру подання заявки на міжнародний захист було спрощено, тому тепер після подання немає необхідності чекати на запрошення на співбесіду, а розгляд заявки займатиме лише 24 години.

На кордонах та в офісах з питань надання притулку та інших пунктах прийому поширюватимуться інформаційні брошури різними мовами, в яких будуть відображені права заявників та роз’яснено процедуру визнання тимчасового захисту.

Хто може запросити тимчасовий міжнародний захист у Іспанії?

  • Громадяни України, які прибувають до Іспанії у пошуках притулку.
  • Громадяни України, які перебували в Іспанії до 24 лютого 2022 року, які зараз не можуть повернутися до України.
  • Громадяни третіх країн або особи без громадянства, які законно проживають в Україні понад 5 років на підставі чинного посвідки на проживання, виданого відповідно до українського законодавства, і не мають можливості повернутися до своєї країни.
  • Громадяни України, які нелегально перебували в Іспанії до 24 лютого 2022 року і не мають можливості повернутися в Україну.
  • Члени їхніх сімей: подружжя/чоловік та діти, незалежно від того, народилися вони у шлюбі, поза шлюбом чи були усиновлені.
  • Інші близькі родичі, які жили разом з особами, які вимагають міжнародний захист, як частина сім’ї.

Де подати заявку на тимчасовий міжнародний захист в Іспанії?

Подати заявку на міжнародний захист в Іспанії можна:

– На іспанських кордонах (аеропорт, порт або сухопутний кордон): необхідно повідомити представників Національної поліції або Громадянської гвардії Іспанії, що ви хочете запросити міжнародний захист.

– На території Іспанії: необхідно особисто відвідати будь-який з Офісів з питань надання притулку (Oficina de Asilo y Refugio, OAR) або ділянку Національної поліції Іспанії.

Як подати заявку на тимчасовий міжнародний захист в Іспанії?

Після того, як ви заявили про те, що ви хочете подати заявку, співробітники уповноважених центрів попросять ваші ідентифікаційні дані, щоб її оформити. Під час розмови та процесу оформлення вам допомагатимуть перекладачі. Наразі заява розглядається протягом 24 годин. Після прийняття позитивного рішення заявнику оформляється NIE чи ідентифікаційний номер іноземця.

Що робити, якщо ви вже знаходитесь на території Іспанії?

Барселона

Якщо ви перебуваєте в Барселоні і у вас є місце проживання та кошти для існування, ви можете відразу звернутися до офісу з питань надання притулку (OAR), щоб висловити бажання отримати міжнародний захист.

Адреса OAR: Pg. de Sant Joan, 189

Якщо у вас на даний момент немає засобів для існування, то можна звернутися до служби Servicio de Atención a Inmigrantes, Emigrantes y Refugiados (SAIER), яка займається обслуговуванням іммігрантів, емігрантів та біженців. Там вам нададуть юридичну консультацію щодо оформлення заяви на міжнародний захист та надання притулку, нададуть детальну інформацію про соціальне житло та допомогу.

Адреси SAIER:

– Av. del Paral·lel, 202-204

– Carrer de Tarragona, 141

– Carrer de la Font Honrada, 10

Вирішити питання з тимчасовим житлом також може допомогти Комісія з надання допомоги біженцям (CEAR).

Адреса CEAR: Carrer de Junta de Comerç, 26

Мадрид

Мер Мадрида Хосе Луїс Мартінес-Алмейда заявив, що Міська рада столиці пропонує всі ресурси, які є в її розпорядженні, щоб прийняти українських біженців.

Якщо ви перебуваєте в Мадриді, то для подання заяви на міжнародний захист можна звернутися безпосередньо до Офісу з питань надання притулку (OAR) за адресою Calle de Pradillo, 40, Madrid

За соціальною допомогою та допомогою з тимчасовим житлом можна звертатися до Комісії з надання допомоги біженцям (CEAR) за адресою Av. de Asturias, 33, Мадрид.

Валенсія

Адреса Комісії з надання допомоги біженцям (CEAR) у Валенсії: Carrer de Francisco Moreno Usedo, 21, Valencia

Свіжі новини

Погода

Схожі новини