ГоловнаВізиІспанія збирається видати іноземцям десятки тисяч робочих віз

Іспанія збирається видати іноземцям десятки тисяч робочих віз

Щоб вирішити проблему нестачі робочої сили в деяких галузях, насамперед у туризмі та будівництві, Іспанія планує пом’якшити правила видачі дозволів на роботу іноземцям. Про це заявив міністр соціального забезпечення та міграції Хосе Луїс Ескріва.

За словами міністра, уряд має намір видавати більше тимчасових віз для секторів, які потребують працівників: «Ми оцінюємо різні питання міграційного законодавства і шукаємо можливості для його покращення, щоб усунути вузькі місця на ринку праці Іспанії».

Наразі особливо критична ситуація склалася у сфері туризму, сільського господарства, будівництва та технологій.

Уряд планує дозволити приблизно 50 000 студентам із країн, що не входять до ЄС, поєднувати навчання з роботою. Полегшать отримання дозволу на роботу і тим, хто може довести сімейні зв’язки з Іспанією, проживання в країні або, принаймні, дворічний досвід роботи, навіть якщо вона була неофіційною. У проекті реформ перераховані найактуальніші вакансії для маркетологів, торгових представників, водіїв служб доставки та розробників програмного забезпечення.

Туристична індустрія Іспанії переживає сильне піднесення, і компанії, зайняті в цій сфері, щосили намагаються знайти працівників для ресторанів та прибирання готельних номерів. Уряд охарактеризував ситуацію, що склалася як загальноєвропейську проблему. Є побоювання, що нестача персоналу може навіть завадити Іспанії реалізувати проекти з ліквідації наслідків пандемії, які фінансує Європейський Союз.

Економіка Іспанії найбільше постраждала від пандемії з усіх держав у Єврозоні, скоротившись за підсумками 2020 року на 11 відсотків.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини