Євгеній Єнін провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Іран в Україні Манучехром Мораді

2 червня заступник міністра закордонних справ України Євгеній Єнін провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Іран в Україні Манучехром Мораді.

На зустрічі обговорено комплекс питань, пов’язаних зі збиттям 8 січня в Ірані літака Боїнг-737 рейсу PS 752 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України».

Наголошено на необхідності забезпечення іранською стороною прозорого та об’єктивного розслідування, спрямованого  на встановлення причин катастрофи літака, притягнення винних до відповідальності, виплати компенсацій родинам загиблих тощо.

У цьому зв’язку Євгеній Єнін відзначив важливість повної та безумовної співпраці іранської сторони у питанні якнайскорішого розшифрування бортових самописців у відповідності до норм міжнародного права.

У відповідь Манучехр Мораді запевнив у готовності Ірану до діалогу з Україною у правовій, технічній та політичній площинах задля врегулювання проблемних питань, пов’язаних з наслідками авіакатастрофи, а також повідомив, що Україна розглядається Іраном в якості пріоритетної держави у контексті проведення розслідування та розшифрування «чорних скриньок» збитого літака.

  Іран висунув обвинувачення 10 чиновникам за катастрофу літака МАУ

Посол також зазначив, що поширена деякими іранськими ЗМІ інформація щодо намірів Уряду Ірану передати самописці для розшифрування Франції, з огляду на «затягування» українською стороною переговорного процесу, не відповідає дійсності та не відображує офіційну позицію Тегерану.

Заступник міністра поінформував співрозмовника про перебіг формування офіційної делегації України на перемовинах з Іраном. Ближчим часом Україна представить свою команду переговорників.

Учасники зустрічі домовились зміцнювати взаємодію на дипломатичному рівні з метою прискорення вирішення наявних проблемних питань.

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Іран накрила масована атака сарани

Влада Ірану розгорнули масштабну операцію по боротьбі зі зграєю мігруючої пустельної сарани, яка напала на сільськогосподарські угіддя в південних і західних провінціях країни. Уже другий...

Іран заявляє, що США повинні скасувати санкції, гарантуючи, що помилки Трампа не повторяться

У понеділок речник міністерства закордонних справ Ірану заявив, що США повинні зняти санкції та дати гарантії того, що помилки, допущені адміністрацією екс-президента США Дональда...

Звернення Президента Ісламської Республіки Іран до іранського народу

Шляхетний іранський народе! З глибоким жалем та біллю дізнався кілька годин тому про результати роботи групи з розслідування Генерального штабу Збройних Сил відносно катастрофи –...

Послання співчуття Посла Ісламської Республіки Іран в Україні

Послання співчуття Й.В. Пана Манучехра Мораді, Посла Ісламської Республіки Іран в Україні, у зв’язку з загибеллю великої кількості дорогих співвітчизників, громадян України та інших...
Погода

Останні новини