ГоловнаГреціяМЗС Росії оголосило Грецію небезпечною для російських туристів через агресію і дискримінацію

МЗС Росії оголосило Грецію небезпечною для російських туристів через агресію і дискримінацію

Один із улюблених росіянами європейських напрямів відпочинку оголошено для них небезпечним: у МЗС РФ продовжують надходити повідомлення про факти дискримінації та агресії щодо російських громадян у Греції. Про це заявив Юрій Піліпсон, директор Четвертого європейського департаменту МЗС Росії, повідомив ТАРС.

«В умовах безперервної антиросійської риторики з боку грецьких офіційних осіб та тиражування в місцевих ЗМІ дезінформації про події в Україні – а російські інформджерела давно заблоковані – продовжують надходити повідомлення про факти дискримінації і навіть пряму агресію щодо росіян та російськомовних громадян».

Дипломат зазначив, що найбільш тривожні інциденти включені до нещодавньої доповіді МЗС Росії «Про порушення прав російських громадян та співвітчизників у зарубіжних країнах». За його словами, були випадки побиття, включаючи дітей, настільки, що після нападів постраждалі потребували госпіталізації. Проте подробиць Піліпсон не навів. Крім того, є ще один сигнал про «недружність» країни: банки Греції часто вільно інтерпретують незаконні обмежувальні заходи, запроваджені Євросоюзом, блокуючи рахунки російських туристів за національною ознакою.

За даними видання, чиновник повідомив, що до посольства РФ в Афінах та генконсульства в Салоніках щодня звертаються росіяни, скаржачись на порушення їхніх інтересів та законних прав. Дипмісія в Афінах вимагає від грецької влади дотримання Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, датованої 1965 роком.

«Вся інформація доводиться до російських правоохоронних структур. Слідчий комітет Російської Федерації порушив кілька справ. Рекомендуємо громадянам у разі інцидентів подавати заяви до грецьких компетентних органів для притягнення винних до відповідальності. Як зазначалося вище, можливості консульської допомоги зараз серйозно обмежені через скорочення дипперсоналу, плюс до цього наші офіційні запити часто залишаються без відповіді», – підкреслив він.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини