Паризькі готелі класа люкс в кризі

Цей сценарій ще рік тому був немислимий: в столиці Франції деякі перлини готельної індустрії звільняють велику кількість співробітників. Ситуація, яка викликає занепокоєння у міської ради з приводу умов і наслідків такої реструктуризації.

Розкішні паризькі готелі впроваджують плани реструктуризації, які загрожують сотням робочих місць, в той час як ці заклади отримали фінансову допомогу, наприклад для покриття часткового безробіття або позики, гарантовані державою.

Marriott Rive Gauche закритий до 2024 року

Наприклад, Marriott Rive Gauche, ще в кінці липня 2019 року оголосив про серйозну програму розвитку, вже в березні 2020 був закритий року через кризу Covid-19. У лютому 2021 року керівництво цього гіганта ділового туризму, розташованого в 14 окрузі Парижа, оголосив про план захисту робочих місць (PSE) у відношенні 260 співробітників. Це 95% всієї робочої сили. І закриття закладу планується до 2024 року. “План PSE пов’язаний тільки з економічною кризою і кризою в галузі охорони здоров’я, який змусив готель закрити свої двері. Життєдіяльність, в основному за рахунок іноземних та бізнес замовників, не повернеться до свого попереднього стану аж до 2023-2024 року», – впевнені в керівництві керуючої компанії. «Спочатку передбачалося, що готель буде підтримувати частину своєї діяльності протягом всієї роботи, але триваюча криза не дозволяє зробити це».

Профспілки (CFE-CGC, Unsa і CFDT) і співробітники, проте, критикують мінімалістичні умови, які супроводжують скорочення штату, і засуджують перехід на субпідряд, коли підприємство знову відкриється, заплановане на 2024 рік. Керівництво запевнило зацікавлені сторони, що вдаватися до субпідряду не має наміру.

Субпідряд в поле зору

В Westin Paris Vendôme, чотиризірковому готелі в центрі Парижа, також належить гігантові Marriott, 168 з 367 співробітників цього столітнього готелю, за даними соціально-економічного комітету (CSE), підпадають під дію плану скорочення штатів. Цей соціальний план буде направлений на заміну штату консьєржа, покоївок та адміністраторів субпідрядниками. Напруженість висока. PSE був ратифікований делегатами профспілок всупереч думці секретаря CSE і більшості співробітників.

Згідно аудиторській перевірці, адресованої CSE, план (зокрема, виплати компенсацій) є слабким для відповідних співробітників, оскільки він буде коштувати «менше 10%» від тієї економії, яку звільнення принесе. У конфлікті зі своїми представниками співробітники щотижня збираються перед паризькими закладами, побоюючись звільнення всього персоналу. «Обговорення між керівництвом, профспілками і співробітниками дійсно складні, але після оголошення про звільнення план дещо покращився», – вважає зі свого боку заступник LREM Сільвен Майяр, який в середині березня обмінявся думками зі сторонами конфлікту.

  Три теми "Великої сімки", які варто запам'ятати

У Méridien Etoile, найбільшому готелі столиці, місткістю близько 1000 номерів, йде ремонт. За словами керівництва, готель закрив одну зі своїх крил, що становить 50% його місткості. Це закриття призвело до оголошення плану добровільного звільнення (PDV), а потім – PSE, що охоплює 245 робочих місць з 478, який був реалізований в лютому. За даними CFDT, серед втрачених робочих місць є обслуговуючий персонал, покоївки, агенти по роботі з клієнтами і служба безпеки. «Позиції будуть видалені, щоб відтворити інші з поняттям підвищеної універсальності», – сказав Паскаль Педрак, CFDT-HCR.

  Танці, немов коронавируса немає: в Парижі пройшов тестовий концерт

У компанії Melia Paris-La Défense на лютий 2021 року було оголошено про PSE для 32 співробітників, а також про переведення 54 посад, в основному прибиральниць, в категорію субпідряду. Два представлених профспілки (CGT і CFDT) не схвалили PSE і закликають до подальших мітингів перед паризькими закладами іспанської мережі.

Паризькі готелі класа люкс в кризі

У 2020 році в Парижі на 33 мільйони туристів менше

Нарешті, готель Intercontinental змогла прийняти деяку кількість клієнтів влітку 2020 року і сподівається знову відкритися в недалекому майбутньому одночасно з Café de la Paix, що належить тій же групі. При цьому Intercontinental так само реорганізувала свою робочу силу і скорочує 88 робочих місць. Керівництво планує «скорочення числа співробітників, а не перехід на субпідряд», – запевняє Фредерік Хокварт, заступник по туризму мерії Парижа, зв’язавшись з керівництвом готелю.

У листі, відправленому в середині березня директорам п’яти вищезазначених готелів, міська рада Парижа поділився з менеджментом своєї «стурбованістю» умовами і наслідками проведених звільнень.

На столицю Франції сильно вплинула криза охорони здоров’я. У 2020 році в Париж-Іль-де-Франс відвідало 17,5 мільйона туристів, в тому числі 12,6 мільйона французів, і зафіксовано історичне падіння відвідуваності: у порівнянні з 2019 роком втрата склала 33,1 мільйона туристів. У той же час доходи від туризму склали 6,4 мільярда євро, збитки в розмірі 15,5 млрд євро в порівнянні з 2019 роком.

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Погода

Останні новини