ГоловнаCOVID Travel NewsСвіт зустрів черговий Новий рік у тіні COVID-19

Світ зустрів черговий Новий рік у тіні COVID-19

У незначному настрої, майже без свят, з горем за втраченими близькими, на тлі нової хвилі коронавірусних інфекцій та без чіткої перспективи припинення пандемії COVID – це був гіркий коктейль, який світ випив, щоб попрощатися до 2021 р. Новий рік, який донедавна зустрічали з світанком, багатолюдними вечірками до раннього світанку, у компанії родичів та друзів, уже вдруге поспіль проходить під більш-менш суворими протиепідемічними обмеженнями.

З кінця 2019 року понад 285 мільйонів людей на планеті заразилися коронавірусом та понад 5 мільйонів померли. З іншого боку, останнім часом перед 2022 роком символічний поріг в 1 мільйон інфікованих на день був подоланий на тлі повсюдного поширення його більш заразного варіанта Omicron.

У Парижі влада скасувала новорічний феєрверк через зростання кількості інфекцій і ввела зобов’язання носити маски на відкритому повітрі. Як повідомляє Associated Press, це спостерігали більшість людей, які гуляли Єлисейськими полями в останні години минулого року.

У Берліні поліція закликала людей не збиратися біля Бранденбурзьких воріт, де було організовано концерт без глядачів. У Мадриді влада дозволила зібратися лише 7 000 людей на центральній площі Пуерта-дель-Соль, де традиційно збиралося 20 000 осіб для святкування Нового року.

У США був застосований змішаний підхід – концерт без глядачів у Лос-Анджелесі, обмеження кількості людей, присутніх на урочистостях у Нью-Йорку, та безперешкодні святкування у Лас-Вегасі, де тисячі людей прийшли на виступи та подивитися феєрверк на Центральній авеню. У Нью-Йорку лише 15 000 людей, вакцинованих і в масках, були допущені в периметр навколо Таймс-сквер, де зазвичай збирається 1 мільйон людей, щоб подивитися, як опускається кришталева куля.

У Лондоні феєрверк, який залучив би десятки тисяч людей у ​​центрі та на березі Темзи, було замінено світловим шоу та шоу дронів, яке транслювалося по телебаченню. Місце проведення шоу трималося в секреті до останньої хвилини, щоб люди не зібралися, щоб подивитись його у прямому ефірі.

Австралія не стала скасовувати святкування Нового року, незважаючи на рекордну кількість нових випадків захворювання – 32 000. Тисячі феєрверків осяяли небо над мостом у Сіднейській гавані та Оперним театром. Однак збори були набагато меншими, ніж у попередні роки.

Влада Південної Кореї заборонила доступ на багато пляжів та інші туристичні пам’ятки вздовж узбережжя, де зазвичай збираються люди, щоб насолодитися сходом сонця.

В Індії мільйони людей зустрічали Новий рік у своїх будинках, оскільки в Делі, Мумбаї та інших великих містах було оголошено комендантську годину та інші обмеження.

У китайському місті Шанхаї традиційне світлове шоу на Хуанпу. У Пекіні, де з середини грудня храми закриті чи обмежені у відвідуванні, офіційних урочистостей також не було.

Вчора ввечері на пляжі Копакабана в Ріо-де-Жанейро зібрався невеликий натовп із кількох тисяч людей, щоб переглянути 16-хвилинний феєрверк. У 2020 році святкування там було повністю скасовано. Цього разу не було живих концертів, як у минулі роки, коли 2 мільйони людей збиралися у цьому культовому місці.

Експерти прогнозують, що нова, менш смертоносна фаза пандемії розпочнеться у 2022 році. Зростаюча частка вакцинованих та швидка поява препаратів проти COVID-19 дають промінь надії. Тим не менш, ВООЗ попереджає про “цунамі випадків” COVID, що насувається, через паралельне поширення варіантів Delta і Omicron.

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Погода