Home Без категорії Меморандум щодо фінансової підтримки судового переслідування винних у збитті літака рейсу МН-17

Меморандум щодо фінансової підтримки судового переслідування винних у збитті літака рейсу МН-17

0

Сьогодні під час церемонії у Міністерстві закордонних справ Королівства Нідерланди підписано Меморандум про взаєморозуміння між урядами Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України щодо фінансової підтримки судового переслідування винних у збитті літака рейсу МН-17 17 липня 2014 року. Правоохоронні органи цих держав беруть участь у спільній слідчій групи (JIT) з розслідування зазначеного злочину.

Від імені Королівства Нідерланди документ підписав Міністр закордонних справ С. Блок, від інших держав-учасниць спільної слідчої групи – посли, акредитовані у Королівстві Нідерланди. Від імені Уряду України документ підписав Посол України в Нідерландах Всеволод Ченцов.

Меморандум щодо фінансової підтримки судового переслідування винних у збитті літака рейсу МН-17

Меморандум врегульовує питання спільного фінансування заходів, пов’язаних з переслідуванням осіб, винних у збитті літака, у рамках судової системи Нідерландів, з урахуванням міжнародного характеру цієї трагедії. З метою контролю за використанням фінансових внесків створюється наглядовий комітет за участі держав, що підписали меморандум.

Також читайте:  У Мінську відбувся українсько-білоруський експертний форум

Документ передбачає можливість приєднання до Меморандуму та, відповідно, здійснення фінансових внесків, інших держав, чиї громадяни загинули внаслідок збиття літака.

Цей документ підготовлено у розвиток міжурядового Меморандуму про взаєморозуміння про політичну підтримку кримінального переслідування осіб, винних у збитті МН-17, підписаного міністрами закордонних справ п’яти країн на полях 72-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 20 вересня 2017 року. Його підписання є завершальним кроком у процесі розбудови механізму притягнення до кримінальної відповідальності винних у збитті літака осіб.