ГоловнаБельгіяМеморандум щодо фінансової підтримки судового переслідування винних у збитті літака рейсу МН-17

Меморандум щодо фінансової підтримки судового переслідування винних у збитті літака рейсу МН-17

Сьогодні під час церемонії у Міністерстві закордонних справ Королівства Нідерланди підписано Меморандум про взаєморозуміння між урядами Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України щодо фінансової підтримки судового переслідування винних у збитті літака рейсу МН-17 17 липня 2014 року. Правоохоронні органи цих держав беруть участь у спільній слідчій групи (JIT) з розслідування зазначеного злочину.

Від імені Королівства Нідерланди документ підписав Міністр закордонних справ С. Блок, від інших держав-учасниць спільної слідчої групи – посли, акредитовані у Королівстві Нідерланди. Від імені Уряду України документ підписав Посол України в Нідерландах Всеволод Ченцов.

Меморандум щодо фінансової підтримки судового переслідування винних у збитті літака рейсу МН-17

Меморандум врегульовує питання спільного фінансування заходів, пов’язаних з переслідуванням осіб, винних у збитті літака, у рамках судової системи Нідерландів, з урахуванням міжнародного характеру цієї трагедії. З метою контролю за використанням фінансових внесків створюється наглядовий комітет за участі держав, що підписали меморандум.

Документ передбачає можливість приєднання до Меморандуму та, відповідно, здійснення фінансових внесків, інших держав, чиї громадяни загинули внаслідок збиття літака.

Цей документ підготовлено у розвиток міжурядового Меморандуму про взаєморозуміння про політичну підтримку кримінального переслідування осіб, винних у збитті МН-17, підписаного міністрами закордонних справ п’яти країн на полях 72-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 20 вересня 2017 року. Його підписання є завершальним кроком у процесі розбудови механізму притягнення до кримінальної відповідальності винних у збитті літака осіб.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини