ГоловнаАзербайджанВ Україні вшанували пам'ять Героя Радянського Союзу

В Україні вшанували пам’ять Героя Радянського Союзу

У селі Вікторія Полтавської області України пройшла церемонія вшанування пам’яті у зв’язку з 28-ми роковинами вбивства вірменами Героя Радянського Союзу Олега Бабака в Губадли.

У церемонії вшанування пам’яті, проведеної за ініціативою і за підтримки посольства Азербайджану в Україні, взяли участь батьки О.Бабака, місцеві жителі, учні школи, що носить його ім’я, представники почесного консульства нашої країни в Полтаві і Торгового дому Азербайджану в Україні, офіційні особи Полтавської міської адміністрації і українські депутати, а також представники ЗМІ.

Спочатку посол Азербайджану в Україні Азер Худієв, співробітники апарату військового аташе посольства відвідали будинок, де жив О.Бабак, зустрілися з його батьками. Батьки О.Бабака підкреслили, що Азербайджанська держава завжди цікавиться їх проблемами.

Потім учасники заходу прибули на цвинтар, де похований О.Бабак. Розповівши про героїзм О.Бабака в ході захисту цивільного населення Губадлінского району Азербайджану від вірменських збройних сил, посол А.Худіев зазначив, що О.Бабак разом з місцевими сільськими жителями потрапив в оточення приблизно 70 вірменських збройних осіб. Проігнорувавши вимогу вірмен передати місцевих жителів і відступити, 24-річний український лейтенант не допустив, щоб жоден азербайджанець не потрапив в полон і, борючись до останньої кулі, героїчно загинув. Завдяки його мужності були врятовані сотні азербайджанців. Посол підкреслив, що героїзм О.Бабака у всіх на вустах в Азербайджані.

Що прийняли участь в церемонії вшанування пам’яті товариші по службі О.Бабака, його командир, офіційні особи Полтавської області, депутати у своїх виступах розповіли про його відвагу, виявлену на військовій службі.

Потім учасники заходу, прибувши в середню школу, що носить ім’я О.Бабака, ознайомилися з музеєм. На проведеному в середній школі заході, посол А.Худіев, військовий аташе посольства, полковник Ільгар Агаєв розповіли про окупаційну політику Вірменії проти Азербайджану, що тисячі людей в особі О.Бабака стали жертвами вірменського вандалізму.

Потім посольство піднесло в дар середній школі комп’ютери.

Відзначимо, що О.Бабак народився 25 лютого 1967 року в Полтавській області України. О.Бабак, що є заступником командира роти з політичної частини 21-ї бригади спеціального призначення внутрішніх військ МВС СРСР, в березні 1991 року виконав завдання по збереженню громадського порядку в Губадлінском районі Азербайджану. 7 квітня 1991 роки після отримання інформації про вбивство вірменами місцевих жителів в селі Юхари Джібіклі Губадлінского району, він захистив мирних громадян.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Туристам дали цінні поради, включаючи «правило 24 години» перед вильотом

Вирушаючи в подорож, важливо пам'ятати не тільки про квитки...

У Таїланді через спеку почало розколюватися скло у автомобілів

Спека, що встановилася в Таїланді, небезпечна не тільки для...

Острів у Сицилії захопили кози. Влада придумала незвичайну акцію, щоб їх позбутися

Невеликий острів у Сицилії — Алікуді — затопили дикі...

У США жінка ледь не втратила зір через сонячне затемнення

Жителька США, яка не розкривала своє ім'я, майже втратила...