100 років з дня визволення Баку від більшовицько-дашнацької окупації

15 вересня виповнилось 100 років з дня визволення Баку від більшовицько-дашнацької окупації.

Саме в цей день в 1918 році Кавказька ісламська армія, в складі якої був Азербайджанський корпус, увійшла в Баку, звільнивши місто від більшовицько-дашнацької окупації.

Звільнення Баку – подія виняткового значення для Азербайджано-Турецької дружби і братерства.

Незважаючи на те, що протягом 70 років радянської влади ця подія цілеспрямовано містилося в помилковому контексті, азербайджанський народ ніколи не забував героїзму турецьких солдатів.

10 вересня 1918 року Нуру паша бере безпосередньо на себе керівництво по звільненню Баку. Наказом Нуру паші від 10 вересня 1918 ліквідується командування Східним фронтом і належить йому Північна група, пересування всіх з’єднань на фронті безпосередньо доручається командуванню Кавказької ісламської армії.

У наказі від 13 вересня 1918 року, направленому борцям дивізіям командуванням Кавказької ісламської армії, повідомлялося, що 14 вересня о 02:00 почнеться наступ на Баку.

Для участі в рішучий наступ на Баку збираються приблизно вісім тисяч османських солдатів і до семи тисяч осіб місцевих азербайджанських сил.

О другій годині ночі п’ята Кавказька дивізія починає просуватися в напрямку залізниці Гейбат-Баладжарі.

О третій годині ночі захоплюється перша лінія оборони Баку, о шостій годині – друга лінія.

Готувався до бою ворог знищується артилерійським вогнем. 56-й полк, який став головним героєм настання, захоплює стратегічні висоти і, переслідуючи ворога, просувається вперед. 15-й полк займає Баладжарскі схили, а входив в цей полк Маштагінский загін захоплює Сабунчі, народні добровольці – станцію Кешля. Ухиляючись від безпосереднього зіткнення, вірмени зав’язують бої в міських кварталах і будинках, немов хочуть повторити березневу різанину.

14 вересня генерал Денстервіль і уряд диктатури Центрокаспія, бакинські комісари покинули Баку.

15 вересня в Гянджі в першому номері газети «Азербайджан» публікуються новини про звільнення Баку: «Телеграма командувача Кавказької ісламської армією Нуру паші Азербайджанської Демократичної Республіці:« Бісміллахір Рахманір Рахім! На початку 9:00 15 вересня 1918 року м Баку звільнений частинами нашої героїчної армії ».

Після звільнення Баку Кавказької ісламської армією 17 вересня уряд Азербайджанської Демократичної Республіки переїхало з Гянджі в Баку. Таким чином, в Азербайджані починається основний етап державного будівництва.

18 вересня стоять навколо міста частини Кавказької ісламської армії входять в Баку. Азербайджанські тюрки, які є справжніми господарями міста, тепло зустрічають звитяжну армію як рятівника.

Таким чином, була забезпечена незалежність Азербайджану і покладено край пануванню вірмен і більшовиків в Баку і прилеглих районах.

У військовій операції зі звільнення Баку загинули близько двох тисяч солдатів Кавказької ісламської армії.

Звільнення Баку від більшовицько-дашнацької окупації – одна з найславетніших сторінок в історії Азербайджану XX століття.

Незважаючи на те, що пройшло багато років, братня допомога з боку тюрків ніколи не забувається, завжди згадується і буде згадуватися азербайджанським народом з почуттям вдячності.

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

AZAL запускає спеціальні рейси з Баку до Києва

Азербайджанський національний авіаперевізник 8 березня відкриє спеціальні рейси за маршрутом Баку-Київ-Баку. Азербайджанські авіалінії повідомили AZERTAC, що AZAL здійснюватиме регулярні рейси за цим маршрутом двічі на...

В Україні відбулася зустріч за участю азербайджанських бізнесменів

В посольстві Азербайджану в Україні відбулася ділова зустріч з азербайджанськими бізнесменами, які працюють в країні. Зустріч розпочалася хвилиною мовчання в пам’ять загиблих у Великій Вітчизняній...

Василь Боднар прийняв копії вірчих грамот від новопризначеної послині Азербайджану в Україні

18 травня 2020 року заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар прийняв копії вірчих грамот від новопризначеної Надзвичайної і Повноважної Послині Азербайджанської Республіки в...

Офіційний візит Володимира Зеленського до Азербайджану

У Баку розпочалася зустріч Президента України Володимира Зеленського, який перебуває в Азербайджанській Республіці з офіційним візитом, із Президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим. Офіційна церемонія зустрічі відбулася...
Погода

Останні новини