ГоловнаМіжнародні організаціїЄСЄвропа знову може закритися від міжнародних туристів через мавпячу віспу

Європа знову може закритися від міжнародних туристів через мавпячу віспу

У дев’яти європейських країнах, таких як Іспанія, Португалія, Німеччина, Бельгія, Франція, Швеція, Італія та Нідерланди, було підтверджено близько 100 випадків захворювання на мавпячу віспу. Крім того, подібні випадки були підтверджені і в інших країнах, таких як США, Канада та Австралія, тоді як спалах вперше був виявлений у Великій Британії.

Мавпяча віспа вважається рідкісною вірусною інфекцією, смертність від якої серед людей становить менше чотирьох відсотків. Проте зараження таким вірусом може супроводжуватися ознобом, ломотою та гарячкою, повідомляє SchengenVisaInfo.com.

Після того як температура спаде, може з’явитися висипка, яка може бути сверблячою або хворобливою, а на обличчі або статевих органах можуть з’явитися рани, причому симптоми зникають протягом 14-21 дня.

За даними країн, в Іспанії зареєстровано 40 підтверджених випадків захворювання на мавпячу віспу, ще 67 людей наразі проходять тестування. Більшість цих випадків були пов’язані з вечіркою у сауні для дорослих у Мадриді та ще одним фестивалем гордості на Канарських островах, при цьому в регіоні зареєстровано п’ять можливих випадків.

Крім того, три позитивні випадки було зареєстровано в Бельгії, причому місцеві ЗМІ повідомили, що ці випадки пов’язані з фестивалем Darklands. Бельгія стала першою країною, яка запровадила карантин для таких випадків, оскільки вони мають бути ізольовані на 21 день. Контактні випадки звільнені від карантину, але вони повинні зберігати пильність та уникати контактів.

Крім того, в Португалії зареєстровано 14 нових випадків захворювання на мавпячу віспу, внаслідок чого загальна кількість хворих досягла 37, причому більшість інфікованих – молоді чоловіки. В Італії зареєстровано чотири випадки захворювання, причому два з них, за повідомленнями, сталися на Канарських островах, де, ймовірно, і почався спалах.

Данія повідомила про перший підозрілий випадок захворювання на мавпячу віспу в понеділок, причому підозрюваний, за повідомленнями, нещодавно повернувся з поїздки до Іспанії.

Як і Бельгія, Великобританія також запровадила карантин терміном на 21 день для підтверджених випадків захворювання, як зазначається в офіційному керівництві Агентства з безпеки охорони здоров’я Великобританії (UKHSA).

Станом на понеділок було підтверджено 57 випадків захворювання, причому перший випадок був зареєстрований у Шотландії на початку цього тижня.

Хоча лише кілька країн запровадили обмеження на поїздки, регіональний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Ханс Клюге попередив, що в ЄС можуть бути запроваджені суворіші обмеження.

“Оскільки ми вступаємо в літній сезон… із масовими скупченнями людей, фестивалями та вечірками, я стурбований тим, що передача вірусу може прискоритися”, – сказав Клюге.

З іншого боку, кількість позитивних випадків захворювання на COVID-19 по всьому ЄС знижується, оскільки з початком літнього сезону країни знімають обмеження на поїздки.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини