ГоловнаCOVID Travel NewsЄС закликали ліквідувати білий список третіх країн

ЄС закликали ліквідувати білий список третіх країн

Євросоюз розглядає ідею ліквідувати список епідеміологічно безпечних третіх країн, також відомий як «білий список», яким європейські країни керувалися останні кілька років у питанні допуску туристів на свою територію. Відповідне рішення, що стосується свободи пересування мандрівників країнами ЄС, направила Європейська туристична рада (ETC), зазначено на сайті відомства.

Коментуючи це питання, ETC зазначив, що європейський блок та держави-члени, які все ще зберігають ковідні обмеження на в’їзд, мають зняти всі обмеження на поїздки, як тільки це дозволить ситуація. Тим самим закликавши ЄС покласти край списку епідеміологічно безпечних третіх країн.

«Від білого списку слід відмовитись, повністю перейшовши до особистісно орієнтованого підходу. Оновлені рекомендації також мають передбачати скасування всіх обмежень на поїздки всередині ЄС та в ЄЕЗ, як тільки дозволить епідеміологічна ситуація, особливо з огляду на майбутній сезон, який має вирішальне значення для відновлення сектора», – пояснив ETC.

“Білий список” країн, які не входять до ЄС/ЄЕЗ, з’явився під час пандемії коронавірусу. До переліку входили країни з низьким рівнем інфекцій та високим рівнем вакцинації. У Європі такі треті країни назвали безпечними, тому дозволили в’їзд туристів до європейських регіонів із цих регіонів. Список уперше набув чинності влітку 2020 року у спробі країн ЄС відродити подорожі та туризм у Європі. Перелік періодично переглядався та коригувався залежно від ситуації у кожній третій країні з урахуванням загальної кількості інфекцій, показників вакцинації та одужання.

У той час, як більша частина країн ЄС більше не використовує цей перелік, оскільки вони скасували всі обмеження на в’їзд, деякі інші все ще керуються ним. Останні зазвичай дозволяють повністю без обмежень в’їзд для туристів з країн, що включені до цього списку, не вимагаючи підтвердження вакцинації, одужання від COVID-19 або навіть результатів тестів.

В даний час до цього списку входять такі країни:

 1. Бахрейн
 2. Індонезія
 3. Катар
 4. Китай (за умови підтвердження взаємності)
 5. Колумбія
 6. Кувейт
 7. Нова Зеландія
 8. Об’єднані Арабські Емірати
 9. Перу
 10. Руанда
 11. Саудівська Аравія
 12. Уругвай
 13. Чилі
 14. Південна Корея

ETC також закликав держави-члени утримуватися від використання цифрового сертифіката ЄС COVID як причину для введення додаткових обмежень на поїздки, наголошуючи, що навіть Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) дійшла висновку, що обмеження на поїздки більше не дають потрібного ефекту для запобігання поширенню коронавірусу .

Крім того, Рада також наполягала на тому, що список вакцин, прийнятих для видачі EUDCC, має бути розширений, щоб включити всі ті, що схвалені ВООЗ, а не тільки ті, що схвалені EMA.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини