ГоловнаМіжнародні організаціїЄСЄС оголосив про припинення співпраці з російськими державними структурами у галузі досліджень...

ЄС оголосив про припинення співпраці з російськими державними структурами у галузі досліджень та освіти

Європейська комісія оголосила про припинення співпраці з російськими державними організаціями в галузі наукових досліджень та освіти, тим самим поклавши край поточним угодам про гранти та виплати російським державним органам.

У зв’язку з цим єврокомісар Марія Габріель заявила про подальші заходи, пов’язані з участю російських державних організацій та приватних осіб у Рамкових програмах з досліджень та інновацій та Євратоми.

У зв’язку з ескалацією війни проти України та відповідно до ухвалених на сьогодні санкцій, комісар також оголосила, що участь російських державних організацій у програмі Erasmus+ також буде припинено, повідомляє SchengenVisaInfo.com.

У заяві, опублікованій 8 квітня, Європейська комісія попросила служби припинити поточні грантові угоди та подальші виплати російським державним органам або афілійованим організаціям у рамках Рамкових програм з досліджень та інновацій, Євратома та програми Еразмус+.

У своїй заяві комісар Габріель наголосив, що це також включає висновок, участь російських державних організацій або органів у програмах Марії Склодовської-Кюрі (MSCA).

Україна підписала угоду про асоціацію з обома програмами досліджень та навчання Horizon Europe та Euratom у жовтні 2021 року.

Щоб гарантувати, що успішні українські бенефіціари зможуть отримати фінансування від програм ЄС у галузі НДДКР, Комісар оголосив про вжиття адміністративних заходів для цього.

Крім того, у принципі зберігається можливість отримання стипендій MSCA та грантів Європейської дослідницької ради (ERC) провідними дослідниками для російських осіб.

“Я попросив припинити участь російських державних організацій або органів у всіх поточних та майбутніх заходах Erasmus+. Це також включає припинення всіх платежів російським державним органам або пов’язаним із ними організаціям”, – також зазначила вона.

За словами комісара, російські студенти, дослідники та академічний персонал, як і раніше, матимуть право на короткострокові обміни, а російські студенти та дослідники – на мобільність для отримання ступеня.

“Буде проведена ретельна перевірка на відповідність санкційним спискам ЄС. Обмін студентами та співробітниками у напрямку Росії також залишається правочинним”, – зазначила вона у зв’язку з цим.

Крім того, обмін студентами та співробітниками до Росії залишиться прийнятним.

Також збережеться участь російських громадян, молоді та організацій громадянського суспільства у програмі “Еразмус+” та молодіжних акціях Європейського корпусу солідарності, при цьому буде проведено повну перевірку.

Більше того, постійна перевірка осіб гарантуватиме, що жодна людина з списку санкцій ЄС не буде допущена до участі в програмі “Еразмус +” або Європейському корпусі солідарності.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини