ГоловнаМіжнародні організаціїЄСНаступного року Європа запровадить податок на іноземних туристів у розмірі 7 євро

Наступного року Європа запровадить податок на іноземних туристів у розмірі 7 євро

Іноземним мандрівникам, які збираються у відпустку до Європи, доведеться заплатити за це. Збір у розмірі 7 євро стягуватиметься наступного року з усіх туристів віком від 18 до 70 років.

За даними Європейської комісії, збір у розмірі 7 євро набуде чинності у листопаді 2023 року. Він застосовуватиметься до іноземних туристів віком від 18 до 70 років у рамках нової Європейської системи інформації та авторизації поїздок (або ETIAS). Перед кожною поїздкою до Європи мандрівників зобов’яжуть подати заявку на авторизацію через офіційний веб-сайт або програму.

Обіцяють, що ETIAS буде повністю автоматизованою ІТ-системою, створеною для виявлення ризиків безпеки, нелегальної міграції та високих епідемічних ризиків, пов’язаних із безвізовими поїздками до країн Шенгенської угоди. У той же час попередня авторизація полегшить перетин кордонів переважній більшості мандрівників, які не становлять таких ризиків. За словами представників Єврокомісії, «Громадяни країн, які не входять до ЄС, яким не потрібна віза для поїздки до Шенгенської зони, повинні заздалегідь подати заяву на отримання дозволу на поїздку через систему ETIAS».

За даними Комісії, більшість туристів, які подали заявку на отримання дозволу ETIAS, буде схвалено протягом кількох хвилин. Приблизно 5 відсотків іноземців зможуть отримати дозвіл на подорож протягом 30 днів.

Дозвіл, який буде потрібний для в’їзду до всіх країн Шенгенської зони, буде дійсним протягом трьох років або до закінчення терміну дії паспорта. Перевірку наявності та дат покладено на прикордонників.

Експерти зазначають, що авторизація ETIAS аналогічна електронній системі авторизації поїздок до США (ESTA), яка діє для туристів із країн, які потрапили до програми безвізового в’їзду. За даними Митної та прикордонної служби США, у травні 2022 року плата за ESTA збільшилася з 14 до 21 долара.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини