ГоловнаCOVID Travel NewsБрюссель рекомендує скасувати політику обов'язкового використання масок у літаках

Брюссель рекомендує скасувати політику обов’язкового використання масок у літаках

Європейський Союз робить перші кроки щодо пом’якшення заходів боротьби з Ковід-19 на повітряному транспорті. Агентство авіаційної безпеки ЄС (EASA) та Європейський центр з профілактики та контролю захворювань (ECDC) минулого тижня рекомендували скасувати вимогу щодо носіння лицьових масок у літаках.

Ця рекомендація заснована на останніх даних про розвиток пандемії, зокрема, на високих рівнях вакцинації та природно набутого імунітету та подальшому скасуванні обмежень проти Ковіда у дедалі більшій кількості європейських країн.

Крім змін, що стосуються масок, рекомендації EASA та ECDC включають ослаблення найсуворіших заходів, які все ще застосовуються до авіаперевезень. Ця рекомендація “допоможе полегшити навантаження на галузь за збереження адекватного захисту”, – йдеться у їхній заяві.

“Це полегшення для всіх нас, що ми, нарешті, знаходимося на тій стадії пандемії, коли можна почати послаблювати заходи безпеки здоров’я. Для багатьох пасажирів, а також для членів екіпажу існує сильне бажання, щоб лицьові маски більше не були обов’язковими при авіаперельотах” , – сказав директор EASA Патрік Кі.

Проте Кай дав зрозуміти, що “пасажири повинні продовжувати виконувати вимоги своєї авіакомпанії, а у випадках, коли профілактичні заходи необов’язкові, приймати відповідальні рішення та поважати вибір інших пасажирів”.

“Зокрема, пасажиру, який кашляє та чхає, слід серйозно подумати про носіння лицьової маски для спокою тих, хто сидить поруч”, – сказав він.

Директор ECDC Андреа Аммон сказала, що навіть якщо їхнє використання більше не є обов’язковим, маски залишаються “одним із найкращих методів зниження передачі інфекції”. Аммон наполягає на тому, що правила та вимоги держав відправлення та призначення повинні дотримуватися та застосовуватись послідовно. Крім того, авіакомпанії повинні інформувати пасажирів про будь-які необхідні заходи.

Нові рекомендації щодо використання лицьових масок набудуть чинності з 16 травня 2022 року. Проте конкретні заходи варіюватимуться залежно від авіакомпанії та після цієї дати. Наприклад, рейси до або з пункту призначення, де лицьові маски все ще є обов’язковими у громадському транспорті, повинні продовжувати заохочувати їх використання відповідно до рекомендацій.

Вразливі пасажири повинні продовжувати носити лицьову маску незалежно від вжитих заходів, в ідеалі – маску типу FFP2/N95/KN95, яка забезпечує вищий рівень захисту, ніж стандартна хірургічна маска.

Пасажирам також рекомендується по можливості дотримуватись заходів щодо дотримання інтервалів між приміщеннями, у тому числі в аеропорту. Проте оператори аеропортів повинні застосовувати прагматичний підхід у цьому відношенні: наприклад, їм слід уникати введення вимог щодо дотримання інтервалів, якщо вони з ймовірністю призведуть до виникнення вузьких місць в інших місцях на шляху прямування пасажира.

Хоча багато держав більше не вимагають від пасажирів надання даних через форму локатора пасажира, авіакомпанії повинні підтримувати свої системи збору цієї інформації, щоб у разі потреби надати її органам охорони здоров’я. Наприклад, у разі появи нових та більш небезпечних варіантів.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини