ЮНЕСКО додав Єгипетський музей у Каїрі до списку світової спадщини

Комітет всесвітньої спадщини Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО) додав Єгипетський музей на площі Тахрір у Каїрі до свого попереднього списку світової спадщини.

Міністерство туризму та старожитностей Єгипту подало заявку в лютому минулого року відповідно до встановлених критеріїв для реєстрації таких сайтів.

Абдель Мохсен Шафі’і, керівник Центрального департаменту з питань міжнародних відносин та зв’язків з громадськістю у міністерстві, заявив, що під час процесу останнє прагнуло виділити особливий статус, яким користується музей.

Він зазначив, що музей служить культурним маяком у самому серці Каїра та виступає свідком єгипетської цивілізації.

Він сказав, що Єгипетський музей є першим національним музеєм на Близькому Сході і включає найбільші та найважливіші археологічні скарби давньоєгипетської цивілізації.

Це також унікальний орієнтир, який зіграв важливу роль у навчанні та розповсюдженні археологічної обізнаності про різні епохи єгипетського суспільства.

Музей додатково має бібліотеку та архів, що містить рідкісні документи та книги в галузі єгиптології. Він займає чудові позиції як джерело живої спадщини.

Зі свого боку, генеральний директор Єгипетського музею Сабах Абдель Разек сказав, що будівля унікальна тим, що є винятковим архітектурним прикладом. Це також одна з перших архітектурних будівель, спеціально побудованих для того, щоб стати музеєм, що відрізняється своїм унікальним дизайнерським та технічним досягненням.

  Єгипет буде виробляти російську вакцину Sputnik V

Музей був побудований французьким архітектором Марселем Дорноном, чий класичний греко-римський дизайн обіграв 87 інших конкурентів. Камінь-фундамент музею був закладений в 1897 році, остаточно відкритий музей 15 листопада 1902 року, під час правління Хедиве Аббаса Хілмі.

Повідомляється, що в даний час реалізується проект розвитку виставкової площі в Єгипетському музеї за допомогою короткострокового та довгострокового плану.

Музей приєднується до довгого списку єгипетських пам’яток, зареєстрованих в Орієнтовному списку ЮНЕСКО, який включає низку унікальних об’єктів культурної та природної спадщини по всій країні.

Сюди входять місця в мухафазі Мінья, заповідник Рас-Мухаммед на Південному Синаї, Нілометр на каїрському острові Рода, монастирі Західної пустелі та стародавні синайські замки.

  В Єгипті різко зросла кількість захворювань. Чи вплине це на туризм?

Єгипет має сім об’єктів, зареєстрованих у Списку всесвітньої спадщини, серед яких: Мемфіс та його некрополь; Стародавня Фіви та її некрополь; Нубійські пам’ятники; Історичний Каїр; Район Святої Катерини; Монастир Абу Мена; і Ваді Ель Хітан (долина китів) у Фаюмі.

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Єгипет розпочне мистецький фестиваль “Ніч Рамадана”

Палаци культури пропонують спеціальну програму для дітей, включаючи майстер-класи малювання. Фестиваль "Ніч Рамадана", організований Генеральним управлінням культурних палаців, повинен розпочатися в Північно-Каїрському настінному театрі на...

В Єгипті зняли рекламний відеоролик для залучення туристів

Орган Єгипту зі Сприяння Туризму підготував рекламний короткометражний фільм про Шарм-Ель-Шейх, який пояснює його систему безпеки та переваги. Фільм доступний арабською та англійською мовами,...

Твердження про те, що стародавні єгиптяни були чорними неправдиве: Захі Хавасс

Ми вважаємо, що походження древніх єгиптян було суто єгипетським на основі відкриття, зробленого британським єгиптологом Фліндерсом Петрі в Накаді, говорить відомий єгиптолог. Всесвітньо відомий єгиптолог...

Контейнерне судно EVER GIVEN офіційно конфісковано

Голова Суецького каналу Усама Рабі повідомив Youm7 у вівторок, що контейнерне судно MV EVER GIVEN було офіційно конфісковано, оскільки експлуатуюча компанія не бажає виплачувати...
Погода

Останні новини