ГоловнаЄгипетЦього березня Єгипет оголосить про величезне археологічне відкриття

Цього березня Єгипет оголосить про величезне археологічне відкриття

Всесвітньо відомий єгиптолог і колишній міністр старожитностей Захі Хавасс заявив, що він веде розкопки біля храму Міна Хабу в Луксорі, і оголосить про велике відкриття наступного місяця.

В інтерв’ю Daily News Egypt, Хавас сказав, що зараз він працює в західній частині Долини царів, щоб знайти могилу давньоєгипетської королеви Нефертіті. Це відбувається біля могили фараона Рамзеса II.

Він підкреслив, що відкриття могили королеви Нефертіті стане найбільшим відкриттям 21 століття.

Інтерв’ю торкнулося низки питань, включаючи вплив нової пандемії коронавірусу (COVID-19) на археологічні місії та останнє відкриття в археологічному районі Саккара.

Хавас також торкнувся деталей важливих майбутніх подій, включаючи Королівський парад мумій та створення фабрики археологічних копій.

Інтерв’ю також розглядало стурбованість деяких людей щодо відправлення єгипетських старожитностей на тимчасові виставки та пошуку викрадених старожитностей.

Цього березня Єгипет оголосить про величезне археологічне відкриття

Чи можете ви розповісти нам більше про останнє відкриття Сакари 2021 року та його значення?

Останнє відкриття Сакари є дуже важливим, оскільки воно змінює багато речей в історії. Розкопаний похоронний храм вперше в історії розкриває ім’я королеви Нідіт, дружини фараона Теті. Зараз ми пишемо нову сторінку в історії Старого Королівства.

Раніше ми відкрили піраміду цієї королеви в 2010 році, але цього року ми знайшли її храм та її ім’я.

Цього березня Єгипет оголосить про величезне археологічне відкриття

Ми також знайшли всередині важливі артефакти Нового Королівства, такі як мумії та труни, навколо ми знайшли стели, моделі човнів та важливу кераміку. Це справді важливе відкриття, яке багато розповість нам про культ фараона Теті, першого царя Шостої династії Старого Королівства, який правив Єгиптом понад 4300 років тому.

Останнє відкриття в Саккарі було здійснено суто єгипетською місією під вашим керівництвом. Чи означає це, що ми можемо обійтися без іноземних місій і покладатися виключно на єгиптян?

Ідея полягає не в тому, чи варто нам відмовлятися від іноземних місій чи ні. У будь-якому випадку, ми не можемо обійтися закордонними місіями, тому що я особисто разом із 70% археологів навчався в університетах за кордоном, тому вони завершують нас.

Але ідея полягає в тому, що раніше єгипетський археолог був помічником і обслуговував іноземців, але тепер єгипетські археологи змагаються з ними. У 2002 році я сказав, що хочу переозброїти людей перед реставрацією каменю.

Я навчав великої кількості молодих людей, і тепер у нас є єгипетські археологи з не меншим досвідом та знаннями, ніж іноземці. Конкуренція тут означає не конфлікт, а співпрацю на службі єгипетських старожитностей.

Як COVID-19 вплинув на археологічні місії в Єгипті?

Пандемія COVID-19 вплинула на закордонні місії, оскільки вони не могли прибути до Єгипту через кризу здоров’я у своїх країнах. Але це не вплинуло на єгиптян.

Чи правда, що 70% єгипетських старожитностей ще не виявлено?

Цього березня Єгипет оголосить про величезне археологічне відкриттяЦе правда, що сучасний Єгипет був повністю побудований над Стародавнім Єгиптом.

В минулому столітті люди були одержимі червоною ртуттю. Чи існує ця речовина насправді, і як люди це відкрили? Чи справді це має значення?

Протягом минулого століття в археологічному районі Сакари діяла місія, яка знайшла труну з командувачем армією з 27-ї династії. Відкривши труну, вони знайшли всередині рідину, яку поклали в пляшку. Вони надіслали його єгипетському уряду, і артефакт зараз знаходиться в Музеї муміфікації в Луксорі.

Чи справді передбачуване прокляття фараонів?

Це слова, які не мають під собою істини. Я сам зазнав деяких інцидентів, в тому числі під час проведення КТ на мумії Тутанхамона, і пристрій зупинився.

Але це не пов’язано з прокляттям фараонів. Насправді, якщо ви зачинили мумію в кімнаті на 3000 років, а потім відкрили, вам слід мати на увазі, що в цьому середовищі, швидше за все, ростуть невидимі мікроби, що може вплинути на сучасного археолога та призвести до їх смерті.

Тож те, що я роблю зараз, після того, як я виявив нову могилу, це залишаю її відкритою на кілька годин після відкриття, щоб замінити погане повітря свіжим повітрям.

Ви створили ініціативу відновити бюст Нефертіті з її теперішньої резиденції в Берліні. Якими були результати цієї ініціативи?

Я намагався дістати бюст Нефертіті, але не зміг. Однак я думаю, що ми не повинні припиняти вимагати його повернення, і зараз я формую групу єгипетських та міжнародних мислителів та інтелектуалів, які підпишуть петицію, яку слід направити до Німеччини.

Ця петиція вимагатиме та підкреслить важливість повернення бюсту, оскільки він незаконно залишив країну. Це унікальний артефакт, який потрібно повернути до Єгипту. Я думаю, що це найважливіший фрагмент, який потрібно отримати.

Яке з ваших відкриттів вам найбільше сподобалось, і чому?

Всі відкриття, які я зробив, лежать мені у душі. Я не можу виділити одне відкриття, але найголовнішим можуть бути могили будівельників пірамід, що доводить світові, що будівельниками пірамід були єгиптяни, і вони не були рабами.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини