ГоловнаЯпоніяХіна Мацурі - Японія святкує День Дівчаток або Свято Ляльок

Хіна Мацурі – Японія святкує День Дівчаток або Свято Ляльок

Хіна Мацурі (яп.ひな祭り) – День Дівчаток або Свято Ляльок, яке святкують у Японії 3-го березня. У давнину цей день співпадав з початком цвітіння персиків, тож це свято також називають Момо Но Секку (яп.桃の節句).

Хіна Мацурі - Японія святкує День Дівчаток або Свято Ляльок

У будинках, де живуть дівчатка, на спеціальній, вкритій червоною тканиною, підставці, що має декілька ярусів, виставляють ляльок Хіна, вбраних у традиційний одяг. На верхньому поверсі знаходяться ляльки, що символізуюють Імператора та Імператрицю, на нижчих ярусах – придворних дам, музикантів, тощо. На поличках ярусів також можна побачити невеличкі шафки, паперові ліхтарики, а також деревця апельсина та персика. Комплект ляльок може бути досить коштовним, тому у деяких родинах їх передають у спадок, зокрема бабусі дарують їх онучкам.

Хіна Мацурі - Японія святкує День Дівчаток або Свято Ляльок

За традицією у цей день дівчатка вдягають кімоно з довгими рукавами, отримують подарунки та ходять з батьками до храму. Батьки у день свята просять здоров’я та щастя для своїх донечок.

На свято Хіна Мацурі куштують особливі страви:

  • Чірашідзуші (страва, що виготовляється з використанням коренів лотоса, креветок та подрібненого яйця, які викладають зверху на рис). Кажуть, що корінь лотоса надає сил, а креветка символізує довголіття).
  • Хіна Араре (солодкі різнокольорові рисові крекери)
  • Хіші Мочі (рисові тістечка у формі ромба 3-х кольорів: білого, рожево-червоного, та зеленого)
  • А також вживають солодкий рисовий напій Амадзаке.

Хіна Мацурі - Японія святкує День Дівчаток або Свято Ляльок

У невеличкому містечку Кацуура у преф. Чіба з кінця лютого до початку березня проходить видовищний фестиваль Katsuura Hina Matsurі. У різних частинах міста можна побачити понад 30 тис лялечок вбраних у традиційний одяг.

Джерело: Офіційна фейсбук сторінка Посольства Японії в Україні

Свіжі новини

Погода

Схожі новини