ГоловнаВелика БританіяЗ 2024 року туристи з ЄС в'їжджатимуть до Великобританії лише з дозволу

З 2024 року туристи з ЄС в’їжджатимуть до Великобританії лише з дозволу

Великобританія планує запровадити «безконтактний» перетин кордону в британських аеропортах з 2024 року, заявила міністр внутрішніх справ Пріті Патель.

Що це означає? Це дозволить деяким мандрівникам в’їжджати до країни, не використовуючи електронного паспортного контролю та не розмовляючи з прикордонником. Натомість їм може знадобитися надіслати свою фотографію до Міністерства внутрішніх справ перед поїздкою.

Метою схеми є скорочення черг на кордоні “за рахунок прискорення легального в’їзду до Великобританії”.

Мандрівники пройдуть “попередню перевірку”, яка дозволить їх “ідентифікувати на кордоні з використанням новітніх технологій”, заявили в уряді.

“Як міністр внутрішніх справ я зосередилася на тому, щоб повернути контроль над нашою імміграційною системою за допомогою нового імміграційного плану”, – сказала Пріті Патель.

«Це включає можливість гарантувати, що у нас є кордон, що підходить для 21-го століття і дозволяє мандрівникам отримувати візу і легко перетинати кордон, зберігаючи при цьому національну безпеку».

Щоб зробити ці «безконтактні коридори» можливими, можна використати технологію розпізнавання облич, повідомляє британська газета «Таймс». Міжнародні мандрівники повинні надати біографічні та біометричні дані, такі як фотографії своїх осіб, до того, як вони вилетять, через нову схему електронного дозволу на поїздку (ETA).

Що таке нова схема електронного дозволу на в’їзд до Великобританії?

У рамках плану перетворення британських прикордонних військ Міністерство внутрішніх справ має намір запровадити схему «дозволу на поїздки» з 2023 року. Усім, хто хоче відвідати Велику Британію, перед поїздкою буде потрібен дозвіл.

Власникам британських та ірландських паспортів нічого робити не потрібно, але решті потрібно буде подати заяву на отримання візи або «електронного дозволу на поїздку».

Усі відвідувачі, яким нині не потрібна віза для в’їзду до Великобританії, у тому числі з ЄС, мають подати заяву на отримання ETA, вартість якої може становити близько 18 фунтів стерлінгів (21 євро). У документі з детальним описом плану Міністерства внутрішніх справ йдеться, що вони мають надати біографічні та біометричні дані, контактні дані та відповісти на короткий набір «питань про придатність».

Це не віза, але вона дозволяє людині сісти на рейс і вирушити до Великобританії. Вона буде схожа на американську електронну систему авторизації поїздок (ESTA), запроваджену після терактів 11 вересня.

Схема має бути випробувана з березня 2023 року з відвідувачами з Кувейту, Катару, ОАЕ, Саудівської Аравії, Оману та Бахрейну. До кінця наступного року він може бути розгорнутий для решти світу.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини