Чоловік Її Величності: Історія консорта Королеви

Герцог був відданим консортом (супутником Суверена) майже 60 років, від сходження Її Величності на престол у 1952 р. і до його смерті.

“Усі ці роки він був моєю опорою і підтримкою, та я, вся його родина, ця та багато інших країн перед ним у більшому боргу, ніж він будь-коли визнає чи ми будь-коли усвідомимо”.

Королева у своїй промові, присвяченій річниці Золотому весіллю пари.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от The Royal Family (@theroyalfamily)

У 2009 році він став самим довгоживучим британським консортом – нагорода, яка раніше належала королеві Шарлотті, дружині Георга ІІІ.

Чоловік Її Величності: Історія консорта Королеви
Портрет королеви Єлизавети II та герцога Единбурзького у Великому вході Букінгемського палацу в Лондоні перед від’їздом на тур Співдружності.

Роль консорта Королеви полягає насамперед у забезпеченні Монарху товариських відносин, а також моральної та практичної підтримки.

Консорт не займає офіційної посади в структурі уряду, і герцог не бачив державних паперів і не проводив офіційних аудиторій.

Однак принц Філіп визначив для себе значну роль, створивши великий і важливий портфель, виходячи з його особистих інтересів, і все це він виконував на підтримку обов’язків Її Величності.

Раннє правління

Чоловік правлячої королеви, на відміну від консорта, не коронується і не помазується на церемонії коронації. Однак у 1953 р. Герцог Единбурзький був першим пером, який «віддав данину пошани» Королеві відразу після архієпископів та єпископів.

Перегляньте кадри з коронації королеви:

Я, Філіп, герцог Единбурзький, справді стаю вашим помічником чоловіком життя і тіла, і земним поклонінням; і віру і правду я буду нести вам, щоб жити і померти проти будь-якого рода людей. Тож допоможи мені Боже

Герцог Единбурзький, на коронації королеви

У вересні 1952 року, невдовзі після свого вступу на престол, королева надала принцу Філіпу “місце, першості і перевагу” поруч із собою, посаду, яка зазвичай була зарезервована для Спадкоємця престолу; і 22 лютого 1957 року вона призначила його принцем Великобританії, щоб з того часу його титул був Його Королівською Високістю принцом Філіпом, герцогом Единбурзьким.

  Кожен 12-й дорослий британець вважає, що більше не поїде за кордон

З 1967 року він сидів на троні дружини, розміщеному поряд із королевою на державному відкритті парламенту.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от The Royal Family (@theroyalfamily)

Підтримка Королеви

Окрім свого портфеля робіт, герцог Единбурзький завжди стверджував, що його першим обов’язком було підтримувати Королеву в її програмі громадських засідань та церемоніальних обов’язків від відвідування місцевих благодійних організацій до прийому глав держав під час державних візитів.

Чоловік Її Величності: Історія консорта Королеви
Королева Єлизавета II і герцог Единбурзький пробиваються вниз по торговому центрі на відкритому вершині Range Rovers під час обіду Патрона в центральній частині Лондона на честь 90-річчя королеви.

Принц Філіп супроводжував Її Величність під час усіх гастролей у країнах Співдружності та державних візитів за кордон, а також у турах та візитах по всій Великобританії, коли це було можливо. Під час деяких візитів він виконував паралельний план участі, доповнюючи програму Королеви.

  Кожен 12-й дорослий британець вважає, що більше не поїде за кордон

Чоловік Її Величності: Історія консорта Королеви
Королева та герцог Единбурзькі, обидва одягнені в маорі Каху-Ківі (плащі з пір’я Ківі) в парку регбі в Гісборні, на північному острові Нової Зеландії, коли вони відвідали відкриття Королівського новозеландського полінезійського фестивалю, під час свого Срібного ювілейного туру

Він самостійно об’їздив увесь світ, часто представляючи Королеву під час відвідувань віддалених частин Співдружності, до яких можна було дістатися лише морем, і де прибуття Яхти Величності Британії було зустрінене з великим ентузіазмом.

У 2017 році Її Величність призначила герцога Единбурзького Лицарем Великого Хреста Королівського Вікторіанського Ордену (GCVO) на знак визнання його років служби.

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Європарламент схвалив операцію по “брексіту”

Європейський парламент схвалив угоду щодо двосторонніх відносин між Євросоюзом і Великобританією після виходу королівства зі складу співтовариства. Про результати голосування повідомив координатор Європарламенту по...

Кожен 12-й дорослий британець вважає, що більше не поїде за кордон

Відповідно до нового звіту, кількість дорослих у Великобританії, які планують відправитися у відпустку за кордон, скоротилося приблизно вдвічі з грудня 2019 року. повідомляє Aviva. Ця...

Весільну сукню принцеси Діани покажуть в Кенсингтонському палаці

Цього літа культову весільну сукню принцеси Діани буде показано в палаці, який вона колись називала своїм будинком, повідомили в понеділок куратори Історичного Королівського Палацу. Принц...

Англія занепокоєна нарощуванням російських військових на українському кордоні

Великобританія має значні занепокоєння накопиченням російських сил на кордоні з Україною і хоче деескалацію ситуації, заявив у вівторок міністр закордонних справ Домінік Рааб. Понад 100...
Погода

Останні новини