Традиції узбецької кераміки і сакральний сенс візерунки

У заході, організованому Посольством Узбекистану в Україні та Ambassador’s Spouses Club Kiev, взяли участь дружини керівників дипломатичних представництв іноземних держав, співробітники міжнародних організацій, студенти та журналісти. Серед них також були поширені інформаційні матеріали, що відображають багатий культурно-туристичний потенціал Узбекистану.

Дружина Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Узбекистан в Україні Гулноза Абдуаліева розповіла цікаві факти про традиційний ремеслі своєї країни. За її словами в Узбекистані відрізняють кілька шкіл кераміки, це: Ріштанська, Гіждуванська, Самаркандська, Хорезмська і Ташкентська. У всіх цих містах і селах гончарі роблять приблизно одні й ті ж форми. Посуд виробляється з місцевих гончарних глин, в основному це унікальна червона глина, яка не вимагає додаткової обробки і незвично співуча після випалу. Звичайно, гончарними столицями Узбекистану є Риштан і Гиждуван. Риштан – місто, розташоване в Ферганській долині.

Протягом декількох сотень років чоловіки тут займалися гончарством. Особливістю Ріштанськой посуду є всі відтінки синього і бірюзового, візерунок дуже невеликий, тонкий орнамент з величезного числа елементів. Гиждуванськой кераміка легка, пориста і товстошарова. У ній більше відтінків жовтого і коричневого, трохи розбавлені зеленим і синім.

За словами Гулнози Абдуаліевой узбецька кераміка це не тільки красиві глиняні тарілки і глечики, це ще і обереги для їх власників. Кожен завиток на орнаменті несе в собі сакральний зміст. Кожен майстер у своїй роботі спирається не тільки на свою безмежну фантазію, а й на традицію тієї чи іншої школи, а якщо привносить щось своє, тільки в рамках сформованої стилістики.

Гостям була представлена ​​велика експозиція керамічних посуд і виробів – страви-брикатися, піали і коси, вази, хуми і чайники, горщики і розписні іграшки, такі різноманітні за формою і дуже зручні у використанні, всі вони користується незмінним попитом з давніх часів по сьогоднішній день . Співробітники диппредставництва Узбекистану постаралася максимально продемонструвати культуру і творчість узбецького народу.

Відзначається, що при безпосередній участі Посольства нашої країни в Києві відбулася перша тонна експортної поставки в Україну керамічних посуд майстра з Ріштана Саідбека Ахмедова.

Крім пізнавального розповіді для гостей заходу були представлені запальні виступи танцювальної групи «Сабо» під керівництвом Муборак Мірзаєва, національні пісні у виконанні ансамблю дутарісток «Істіклол кізларі» під керівництвом Рузі Ходжаєва. Разом з цим гості могли подивитися фільм, який розповідає про мистецтво художньої кераміки Узбекистану, а також насолодитися узбецькими стравами: пловом, чучвара, і самсою.

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

З жовтня відкриється щотижневий чартерний рейс Ташкент – Київ – Ташкент

Прямий щотижневий чартерний рейс за маршрутом «Ташкент-Київ-Ташкент» відкриється з 5 жовтня. Прямий щотижневий чартерний рейс HY3563/3564 запускається за маршрутом «Ташкент-Київ-Ташкент» з 5 жовтня, повідомили «Газете.uz»...

Урочистий прийом Посольства Республіки Узбекистан в Україні

Урочистий прийом з нагоди завершення своєї дипломатичної місії в Україні Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Узбекистан Й.В. Пана Абдуалієва Алішера Хабібуллаєвича

Звернення Посла Узбекистана в Україні Абдуалієва Алішера

Промова Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Узбекистан Абдуалієва Алішера Хабібуллайовича з нагоди завершення своєї дипломатичної місії в Україні

Історія будівлі Посольства Республіки Узбекистан в Україні

Будівля за адресою Володимирська 16 було споруджено в 1879-1881 роках в стилі еклектика за проектом архітектора В.Н. Ніколаєва для чиновника Ф.М. Чарнецького. Земельна ділянка...
Погода

Останні новини