ГоловнаLifeStyleТуристам роз'яснили, що їх можуть зняти з рейсу за фотографування у літаку

Туристам роз’яснили, що їх можуть зняти з рейсу за фотографування у літаку

Пара знімків на борту рейсу, здавалося б, звичайна практика, тим більше для туристів, які активно ведуть свої соцмережі. Однак ця безневинна сучасна звичка може покласти край відпустці ще до того, як вона почнеться. Причина в тому, що деякі авіакомпанії дотримуються правил зйомки забороняючи зйомку екіпажу літака та інших туристів. Про це розповіла стюардеса у соцмережі Reddit.

Наприклад, у далекому 2013 році стався прецедент із професійним туристом-блогером Метью Клінтом. Його фактично викинули з рейсу United Airlines після того, як він сфотографував своє крісло. Як з’ясувалося, у кадр потрапив не лише він.

Тоді авіакомпанія прокоментувала цей інцидент таким чином: «Ми поговорили з містером Клінтом про його вчинок. Ми дозволяємо записувати свої особисті враження на борту за умови, що вони не фотографуватимуть або зніматимуть на відео інших пасажирів та членів екіпажу без їхньої згоди. Це одночасно міра безпеки та обслуговування, яку ми приймаємо, зокрема з метою конфіденційності інших клієнтів на борту. Політика United була введена в дію у 2010 році».

Правила United Airlines

Найчастіше авіакомпанії дозволяють пасажирам знімати і фотографувати лише себе та свою сім’ю. На зйомку інших людей та об’єктів необхідний усний або навіть заздалегідь оформлений письмовий дозвіл.

Наприклад, авіаперевізник United Airlines чітко вказав межі зйомок: «Використання невеликих камер або мобільних пристроїв для фотозйомки та відео дозволено на борту за умови, що метою є зйомка особистих подій. Будь-яка фотографія або запис інших клієнтів або персоналу авіакомпанії, яка створює загрозу безпеці або порушує обов’язки членів екіпажу, заборонена».

Правила American Airlines

«Використання фото- та відеокамер, плівкових або цифрових, дозволено лише для запису особистих подій. Двосторонні пейджери, радіоприймачі, телевізори, пульти дистанційного керування, комерційні телекамери, проектори для смартфонів та персональні зволожувачі заборонені під час польоту.

Будь ласка, утримуйтеся від використання будь-якого голосового або аудіозапису, а також передачі під час польоту в американському літаку. Несанкціоноване фотографування або відеозапис персоналу авіакомпанії, інших клієнтів, обладнання або процедур повітряного судна заборонено», – зазначено на сайті авіакомпанії.

Умови Delta

У правилах авіаперевізника зазначено: «Ви можете використовувати невеликі камери/мобільні пристрої для зйомки під час польоту. Завжди отримуйте згоду від інших пасажирів та членів екіпажу, перш ніж вмикати їх».

Загалом, практикуючи ці правила, авіакомпанії керуються безпекою та благополуччям туристів, які перебувають на борту.

Якими законами регламентується фото- та відеозйомка в аеропортах України?

Оскільки аеропорти – це режимні об’єкти, умови роботи визначаються основним документом. Це “ЗВІД АВІАЦІЙНИХ ПРАВИЛ”, Наказ №322 від 15.03.2019 Інструкція з організації та здійснення контролю на безпеку в аеропортах України”. У одному з пунктів цих правил написано, що “в контрольованій зоні аеропорту не допускається використання без дозволу адміністрації аеропорту кінокамер, фото- та відеоапаратури”. Отже, туристам заборонено фотографувати в контрольованій зоні аеропорту або він повинен мати письмовий дозвіл від адміністрації аеропорту на здійснення фото- або відеозйомки на конкретну дату на своє ім’я.

Для тих, кому важливим є здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Дієтолог розповіла туристам, які продукти краще не вживати під час польоту літаком, а які бажані».

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Погода