ГоловнаCOVID Travel NewsМіжнародний сертифікат здоров'я розділяє країни

Міжнародний сертифікат здоров’я розділяє країни

За останні пару тижнів у всьому світі було проведено численні дискусії на урядовому рівні щодо можливості введення міжнародного медичного сертифіката, що підтверджує, що людина була щеплена проти Covid-19.

Тим часом, однак, деякі країни вже представили власну версію свідоцтва про стан здоров’я. Цими країнами є Ісландія, Ізраїль та Бахрейн, тоді як минулого тижня Китай представив власний “паспорт”.

У цих країнах сертифікат про щеплення задуманий як технологічний паспорт. Весь процес включає різні програми, які мають на меті вдосконалити всю концепцію та повільно відновлювати соціальну взаємодію в суспільстві.

Скептицизм триває

Тим не менше, щодо зазначених вище ініціатив було багато скептицизму. Зокрема, в Ізраїлі на вулицях Тель-Авіва вже були акції протесту проти так званих “зелених перевалів”. Розгнівані протестувальники наполягали на тому, що така ініціатива є дискримінаційним інструментом. Вони також заявили, що це створює нову соціальну ієрархію в країні.

В Європейському Союзі спостерігається подібний скептицизм щодо того, що міжнародний медичний сертифікат є дискримінаційним. Інше занепокоєння пов’язане з обробкою конфіденційних медичних даних та можливістю їх виявлення. Тим не менше, лідери ЄС сподіваються, що 27 держав-членів приймуть пропозицію щодо створення європейського сертифікату вакцин під час своєї зустрічі 17 березня.

Сполучене Королівство також розглядало можливість розпочати подібну ініціативу, проте не всі члени кабінету висловлюються за таке рішення. Тим часом Сполучені Штати досі не впевнені в такому рішенні. Президент Байден наказав конкретним урядовим органам висловити свою позицію щодо його доцільності.

У цьому контексті міністр закордонних справ Китаю Ван І заявив, що країна готова обговорити можливість взаємного визнання вакцинації з іншими державами світу.

Міжнародний сертифікат здоров'я розділяє країни

Що думає ВООЗ?

Яка позиція Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) з цього приводу? За словами Майка Райана, виконавчого директора Програми з надзвичайних ситуацій у галузі охорони здоров’я, наразі міжнародний сертифікат охорони здоров’я недоцільний.

Його міркування з цього приводу полягають у тому, що слід враховувати практичні та етичні міркування, оскільки «вакцинація недостатньо доступна у всьому світі і, безумовно, недоступна на справедливій основі».

IATA Travel Pass

У цьому контексті за останні пару тижнів з’явилося цікаве рішення – IATA Travel Pass. Це ініціатива Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA) щодо відновлення авіаперевезень по всьому світу.

IATA Travel Pass дозволить мандрівникам швидко дізнатись усі необхідні вимоги до поїздок до певних країн, а також знайти центри тестування та вакцинації та отримати сертифікати про тестування та щеплення від уповноважених лабораторій. Авіакомпанії, які випробовують IATA Travel Pass, включають Qatar Airways, Emirates і Etihad.

В недавньому дослідженні, проведеному IATA, було виявлено, що 89% респондентів хочуть, щоб уряди стандартизували вакцину та сертифікати тестування. 80% з них заохочуються можливістю IATA Travel Pass та скористаються ним якомога швидше.

Однак, як зазначалося вище, однією з проблем є управління даними в таких ініціативах. Це також було підкреслено в дослідженні. 78% респондентів використовували б таку платформу лише в тому випадку, якщо б мали абсолютний контроль над своїми даними.

Загалом, насправді залишається з’ясувати, яке майбутнє чекає в контексті паспортів вакцин. У всьому світі існує досить неоднозначне сприйняття всієї справи. Звичайно, ідеально було б запровадити таку універсальну платформу, але остаточне рішення, звичайно, залежить від урядовців.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини