ГоловнаКоста-РикаКоста-Ріка стимулює відновлення туристичного сектора

Коста-Ріка стимулює відновлення туристичного сектора

Діяльність, пов’язана з туризмом, у Коста-Ріці продемонструвала значне пожвавлення та динамізм до ослаблення заходів щодо стримування Ковіда 19. За даними Коста-Ріканського інституту туризму, протягом першого кварталу поточного року в країну всіма маршрутами в’їхало близько 632 000 туристів, що становило 63% міжнародних туристичних візитів у порівнянні з початком пандемії у 2019 році.

На національному рівні спостерігаються позитивні ознаки, що свідчать про відновлення туристичного сектора, рекреаційну та гастрономічну діяльність. Це стає все більш помітним за зростанням кількості людей, які відвідують ресторани, курорти або такі заходи, як концерти та футбольні матчі. Ці дані підтверджуються різними місцевими ЗМІ, які оцінили високий рівень заповнюваності готелів як у Тихоокеанському регіоні, так і у південній частині Карибського басейну Коста-Ріки у літній період.

За даними Національної палати туризму, заповнюваність готелів у сонячних та пляжних готелях під час Великоднього тижня цього року досягла 93%, а Коста-Ріканська палата готелів повідомила про заповнення до 98%.

Непрямі галузі, пов’язані з сектором туризму (від авіаперевезень, внутрішніх перевезень, ресторанів, готелів, гідів, продажу ремісничих виробів, квитків до національних парків, квитків на курорти), підтверджують, наскільки важливо для країни підтримувати належні умови як для міжнародних, так і для внутрішніх відвідувачів. За даними Центрального банку Коста-Ріки, у 2018 році в туризмі було зайнято 245 253 особи, що становить близько 10,5% економічно активного населення (ЕАН), тому прямі та опосередковані ефекти, створювані діяльністю, пов’язаною з туризмом, також впливають на відновлення зайнятості у Коста-Ріці.

Необхідно підтримувати або покращувати кілька умов, щоб гарантувати якісний туристичний досвід і тим самим забезпечити постійний попит на туристичну діяльність. Найбільш важливим фактором для залучення міжнародного туризму в Коста-Ріці є біорізноманіття, яке має країна в рамках охорони природних ресурсів. Однак необхідно поліпшити й інші аспекти, які стосуються безпеки. Злочини проти іноземних туристів, що сталися останніми роками як у південно-карибському, так і в північно-тихоокеанському регіонах Коста-Ріки, набули міжнародного розголосу в європейській та американській пресі (основні туристичні ринки країни). Тому відновлення туристичного сектора обов’язково потребує покращення умов особистої безпеки у туристичних регіонах Коста-Ріки. Потрібна підвищена пильність та ефективність з боку установ, відповідальних за забезпечення безпечного простору, а також більш ефективну увагу до постраждалих та покарання винних.

Відновлення деяких регіонів йде повільніше або туристи, особливо національні, втратили інтерес до відвідування певних районів країни. Тривожним випадком є ​​центральний кантон Пунтаренас; цей регіон із високим рівнем нерівності та бідності традиційно був важливим напрямком для внутрішніх туристів. Органи управління туризмом поступово заохочують розвиток великомасштабних мистецьких заходів, таких як концерти та спортивні заходи міжнародного рівня, в межах кантону таким чином, щоб ці заходи могли залучити національних та міжнародних туристів для стимулювання торгівлі у регіоні. Однак це вимагає міжвідомчої координації для забезпечення здоров’я та безпеки учасників.

Ще один аспект, який можна було б удосконалити у майбутньому, розраховуючи на поступове ослаблення в’їзду туристів до країни, – це збільшення кількості візитів цифрових кочівників. З 11 серпня 2021 року Коста-Ріка має відповідну правову базу для залучення віддалених працівників та міжнародних постачальників послуг. Закон № 22,215 дозволяє створити сприятливі умови та відповідні правила для того, щоб країна могла конкурувати на міжнародному рівні у залученні цього типу відвідувачів, який може збільшитися в майбутньому та породити значний попит на такі послуги, як проживання та супутні послуги (харчування, інтернет, серед інших).

Свіжі новини

Погода

Схожі новини