ГоловнаТуризмGoogle оголошує найбільше оновлення Google Earth з 2017 року

Google оголошує найбільше оновлення Google Earth з 2017 року

У найбільшому оновленні Google Earth з 2017 року користувачі програми тепер можуть бачити планету, зокрема події на Близькому Сході та в Північній Африці (MENA), у абсолютно новому вимірі.

Завдяки Timelapse в Google Earth 24 мільйони супутникових фотографій за останні 37 років об’єднано в інтерактивний 4D-досвід.

Протягом останніх 15 років мільйони людей зверталися до Google Earth, щоб дослідити планету з нескінченних точок зору.

Користувачі могли досягти вершини на горі Еверест або пролетіти через їхнє рідне місто. З моменту запуску програми Google зосередився на створенні 3D-копії світу, що відображає планету в чудових деталях, з функціями, які розважають і дають можливість кожному створити позитивні зміни.

Тепер кожен може спостерігати, як розгортається час, і спостерігати майже чотири десятиліття планетних змін.

За останні півстоліття планета зазнала швидких змін навколишнього середовища більше, ніж будь-який інший момент в історії людства.

“Багато користувачів зазнали цих змін у власних спільнотах, – сказала Ребекка Мур, директор Google Earth, Earth Engine & Outreach. – Я сама була серед тисяч каліфорнійців, евакуйованих зі своїх домів під час пожеж штату минулого року”.

Для інших людей наслідки зміни клімату відчуваються абстрактними та далекими, як танення крижаних шапок та віддалення льодовиків. Завдяки Timelapse в Google Планета Земля користувачі мають чіткіше уявлення про мінливу планету, яка показує не лише проблеми, але й шляхи їх вирішення, а також прекрасні природні явища, що розгортаються протягом десятиліть.

Щоб дослідити Timelapse в Google Планета Земля, користувачам просто потрібно перейти на g.co/Timelapse. Там вони можуть за допомогою зручної панелі пошуку вибрати будь-яке місце на планеті, де вони хочуть бачити час у русі.

Користувачі також можуть відкрити Google Earth і натиснути на колесо корабля, щоб знайти Timelapse на платформі розповіді сюжетів, Voyager, щоб переглянути інтерактивні екскурсії.

Google також завантажив понад 800 відеороликів Timelapse як у 2D, так і у 3D для загального користування на g.co/TimelapseVideos. Користувачі можуть вибрати будь-яке відео, яке вони хочуть, як готове до використання MP4-відео, або розслабитися і переглянути відео на YouTube.

Від урядів та дослідників до видавців, викладачів та адвокатів Google заявляє, що радий бачити, як люди використовуватимуть Timelapse в Google Earth, щоб засвітити проблеми, з якими стикається планета.

У регіоні MENA користувачі можуть виявити зміни в: Алжирі (Алжир); Бахрейн (Манама); Єгипет (Каїр, Новий Каїр, оазис Дахла та Шарм Ель-Шейх); Йорданія (Мертве море); Кувейт (Аль-Хіран, Перлине місто Аль-Хіран та Кувейт); Габал Ель Увейнат (Лівія, Судан та Єгипет); Катар (Доха); Саудівська Аравія (Al Jowf); та ОАЕ (Дубай).

Google оголошує найбільше оновлення Google Earth з 2017 року

Зрозумійте причини змін на Землі

Google працював із експертами з лабораторії CREATE Університету Карнегі Меллона в США, щоб створити технологію, що лежить в основі Timelapse.

Google Earth проводить користувачів з екскурсією по кожній темі, щоб краще зрозуміти їх та їх вплив на Землю.

Розміщення часу на Землі в долоні

Для створення відеозапису із розміром планети, необхідного для планети, знадобилася значна кількість того, що називається «піксельним хруском» у Earth Engine, хмарній платформі Google для геопросторового аналізу.

Щоб додати анімовані зображення Timelapse до Google Earth, команда зібрала понад 24 мільйони супутникових знімків з 1984 по 2020 рік, що представляють квадрильйони пікселів.

Потрібно понад два мільйони годин обробки на тисячах машин у Google Cloud, щоб зібрати 20 петабайт супутникових зображень у єдину відеомозаїку розміром 4,4 терапікселя. Це еквівалентно 530 000 відео у роздільній здатності 4K.

Всі ці обчислення проводились у вуглецево нейтральних центрах обробки даних на 100%, що відповідають викидам енергії, які є частиною зобов’язань компанії сприяти будуванню безвуглецевого майбутнього.

Наскільки відомо Google, Timelapse на Google Earth є найбільшим відео на планеті. Створення цього відео вимагало несвітої співпраці.

Затримка в Google Earth просто не була б можливою без НАСА та програми Landsat Геологічної служби США, першої у світі (і найтривалішої) цивільної програми спостереження Землі. Також були залучені програми Європейського Союзу (ЄС) “Коперник” та його супутники “Сентинел”.

Що ви будете робити з Timelapse?

Google пропонує будь-кому взяти Timelapse у свої руки та поділитися нею з іншими, чи то дивуватися зміні узбережжя, стежити за зростанням мегаполісів чи відслідковувати вирубку лісів.

Проміжок часу в Google Планета Земля – ​​це зменшення масштабу, щоб оцінити стан здоров’я та добробуту нашого єдиного будинку, і це інструмент, який може виховувати та надихати на дії.

Наочні докази можуть вирізати суть дискусії таким чином, що слова не можуть передавати складні проблеми кожному. Візьмемо для прикладу документальний фільм “Природа зараз”, удостоєний нагород 2020 року, який використовує супутникові знімки, щоб показати зростаючий слід людства на планеті.

Проміжок часу на наступне десятиліття

У співпраці зі своїми партнерами Google буде щороку оновлювати Google Earth новими зображеннями Timelapse протягом наступного десятиліття. Це є частиною сподівання технічного гіганта, що ця перспектива планети заснує дискусії, заохотить відкриття та змінить точки зору щодо деяких наших найгостріших глобальних проблем.

Свіжі новини

Погода

Також читайте