ГоловнаLifeStyleДекілька порад як безпечно користуватися Wi-Fi в салоні літака

Декілька порад як безпечно користуватися Wi-Fi в салоні літака

Ось наші головні поради, які допоможуть вам залишатися у безпеці під час перегляду у небі.

Незалежно від того, по роботі або розваги, іноді виникає потреба підключитися до Wi-Fi в літаку. Але чи це безпечно? А якщо немає альтернативи, то що можна зробити, щоб захистити свої дані?

Інтернет став основою життя багатьох домашніх господарств ще наприкінці 90-х років. Проте, комерційні авіакомпанії до 2008 року практично не впроваджували Wi-Fi. Але час не стоїть на місці, і сьогодні багато перевізників пропонують послугу підключення до Інтернету на борту. Навіть на близькомагістральних рейсах.

Як працює Wi-Fi у літаку?

Як і на землі, літаки підключаються до Wi-Fi за допомогою антен. Вони отримують сигнал від найближчих передавачів. Потім інформація надсилається на бортовий маршрутизатор, який розповсюджує сигнал Wi-Fi по всьому літаку.

Отже, основних способів є два.

Наземний. Працює аналогічно до мобільної передачі даних. Антена літака приймає сигнали від вишок стільникового зв’язку, що розташовані на землі.

Супутниковий. Ця технологія, як правило, найбільш поширена при прольотах над великими водними просторами, де немає звичайних вишок – над морями та океанами. Використовуючи мережу космічних супутників, антена літака вловлює вихідний сигнал, як правило, від найближчого.

Як і при користуванні будь-яким суспільним Wi-Fi, існує ризик для тих, хто виходить в Інтернет у літаку. Кіберзлочинці мають слабкий рівень безпеки, оскільки більшість загальнодоступних мереж Wi-Fi не захищені.

Як підвищити безпеку під час використання Wi-Fi у літаку?

Незалежно від дальності польоту відсутність можливості підключитися до Інтернету часом викликає дискомфорт і роздратування. Особливо для тих, хто звик бути онлайн по 6 годин на день.

Ось кілька порад, які допоможуть вам залишатися у безпеці в небі.

  • Використовуйте лише захищені сайти. HTTPS-сайти мають додатковий рівень безпеки, що ускладнює їх зламування. І навпаки, уникайте використання HTTP-сайтів: вони небезпечні та надають хакерам легку точку входу.
  • Використовуйте VPN. Встановлення VPN допомагає зашифрувати дані, що надсилаються між вашим пристроєм і сервером. Це практично непроникний рівень захисту, і ви можете безпечно серф на висоті.
  • Виберіть «Загальна мережа». Перед підключенням до Wi-Fi вашої авіакомпанії переконайтеся, що ви визначили її як загальнодоступну мережу. Вибір цього варіанта відключить ряд можливостей для обміну файлами та знизить можливість компрометації даних. Налаштування загальнодоступної мережі також може приховати Ваш пристрій від інших комп’ютерів та телефонів.
  • Оновлення брандмауерів. Якщо ви плануєте використовувати загальнодоступний Wi-Fi в аеропорту або літаку, переконайтеся, що ваші брандмауери оновлені. Наявність надійного антишпигунського та антивірусного програмного забезпечення допоможе вам провести відпустку без непотрібного стресу.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини