ГоловнаТуризмАрхеологи виявили греко-римський храм Зевса в Тель-ель-Фарамі

Археологи виявили греко-римський храм Зевса в Тель-ель-Фарамі

Грецька археологічна експедиція виявила греко-римський храм Зевса в Тель-ель-Фарамі на Північному Синаї, повідомило Міністерство туризму та пам’яток культури. Дослідники знайшли залишки цегляних споруд та мармурових кам’яних блоків.

Тель-ель-Фарама, давня назва якого Пелусій, був одним з найважливіших міст у східній частині дельти Нілу. Він розташований за 30 км на південний схід від сучасного міста Порт-Саїд, там, де Суецький канал входить з боку Середземного моря.

Археологи виявили греко-римський храм Зевса в Тель-ель-Фарамі

Перші археологічні розкопки Тель-ель-Фарама розпочалися в 1910 році під керівництвом французького єгиптолога Жана Кледа. Він виявив кам’яні блоки з написами, що підтверджують існування храму у цьому районі, але храм так і не знайшов.

Лише минулого місяця, більш ніж за сто років, група єгипетських археологів натрапила на брили червоного граніту від вхідних воріт храму Зевса Касія.

Вважається, що ім’я «Касіус» походить від гори Касій (Джебель-аль-Аккра) у Сирії, яка була місцем поклоніння давньогрецькому богу неба, грому та блискавки.

Археологи виявили греко-римський храм Зевса в Тель-ель-Фарамі

В даний час проводиться фотограмметричне дослідження, щоб дізнатися більше про будівництво та архітектуру нещодавно відкритого храму.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини