ГоловнаЕкономікаУ Туреччині оприлюднили вражаючі дані по галузям, що найбільше подорожчали

У Туреччині оприлюднили вражаючі дані по галузям, що найбільше подорожчали

Готелі і ресторани продовжують залишатися в першій п’ятірці галузей «народного господарства», що найбільше подорожчали в Туреччині — такі дані представив турецький статистичний інститут (TurkStat), який опублікував індекси споживчих і виробничих цін за липень. При цьому основні цифри такі — якщо в липні інфляція сягнула лише 2.37%, то за рік, минулого сезону, вона зросла на шокуючі 79.6%.

При цьому серед галузей з найбільшим зростанням цін у липні готельно-ресторанний бізнес взяв «бронзу», посівши третє місце за темпами зростання цін. Ціни у готелях та ресторанах Туреччини зросли майже на 2.5%. Найшвидше ціни зростають лише в галузі охорони здоров’я — майже 7%, а також у галузі продуктів харчування та безалкогольних напоїв — 3.15%. Що, до речі, теж позначається на ресторанному бізнесі: тепер поїсти у ресторані в Туреччині може не кожен – туристів це також стосується.

Що стосується областей із найбільшим приростом цін за рік, тут готелі та ресторани на п’ятому місці. Вони показали 79.14% зростання, і такі темпи зростання цін справді шокують. На першому місці — не чужі для туризму перевезення, які показали майже 120% зростання цін, також за рік зросли ціни на продукти харчування майже на 95% і важливий для «все включено» продукт — алкогольні напої — на 83%.

«У липні ціни в ресторанах та готелях зросли на 2,49% порівняно з попереднім місяцем, на 48,51% порівняно із груднем попереднього року, на 79,14% порівняно з тим самим місяцем попереднього року та на 51,99 % порівняно із середніми показниками за 12 місяців», – заявляють турецькі ЗМІ, засмучуючи туристів.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини