ГоловнаМіжнародні організаціїЄСТуризм Європи та Туреччини здригнувся: оптимізм змінився песимізмом

Туризм Європи та Туреччини здригнувся: оптимізм змінився песимізмом

Заходи, які вживає Європа, щоб протидіяти черговій хвилі коронавірусу, повалили в паніку турецький турбізнес. Та й не лише турецький. У місцевих туристичних ЗМІ окремий акцент роблять на Австрію, де дійшло до комендантської години, а також на Німеччину, де нова влада погрожує ухвалювати «карантинні» закони за австрійським зразком.

«Через можливість повторного закриття індекс туризму на європейських фондових ринках знизився. Акції Turiam змінилися з позитивного на негативний через можливу блокаду в Німеччині», – повідомляють турецькі ЗМІ.

Відповідно, оптимістичні прогнози про повернення європейських туристів на турецькі береги здійснитися навряд чи судилося. Втім, не судилося здійснитися і надіям українських туристів відвідати Європу на різдвяні та новорічні канікули.

При цьому в Туреччині з тривогою та песимізмом спостерігають за боротьбою європейців: так, згадується, що в Австрії вже були введені обмеження для тих, хто не був вакцинований, і з понеділка влада запровадить комендантську годину, посиливши заходи. Вакцинація від вірусу стане обов’язковою з 1 лютого 2022, але є ризик, що літній сезон і це не врятує. Принаймні деякі експерти згадують досвід Гібралтару – невеликої британської території в підчерев’ї Іспанії, яку називають «найвакцинованішою у світі»: вакцинація там практично 100% судячи з кількості введених доз, проте спалах коронавірусу фіксується і там, внаслідок чого місцева влада знову вводять там обмежувальні заходи, зокрема – заздалегідь скасовують різдвяні заходи.

Тим часом у Німеччині – на туристів, з якої в Туреччині розраховували особливо – також обговорюються карантинні заходи. А враховуючи, що німецькі туристи в Туреччині традиційно займають одні з перших місць за кількістю і витратами, турецький туризм від подібних заходів по-справжньому здригнувся. Як повідомляють європейські ЗМІ, влада країни, спільно з канцлером Ангелою Меркель і віце-прем’єр-міністром Олафом Шольцем, погодила нові заходи щодо боротьби з епідемією – ті поки що передбачають більш часте тестування для нещеплених, а також «деякі обмеження залежно від ситуації з епідемією». Заходи вже дійшли до рівня закону про інфекції, який уже схвалено і Зібрання представників держави (Бундесрат) та Бундестагу.

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter
Погода