ГоловнаТуреччинаТуризм Туреччини може отримати новий удар: в Анталії заявили про небезпеку слизу

Туризм Туреччини може отримати новий удар: в Анталії заявили про небезпеку слизу

Неймовірно популярна серед європейців туристична провінція Анталія ризикує отримати черговий удар, на цей раз екологічний. Повсюдна урбанізація та стічні води стають причиною забруднення навколишнього середовища, а у поєднанні з підвищенням температури моря загроза постійної присутності феномена небезпечного слизу на узбережжі Середземномор’я наближається швидше як ніколи раніше. За словами експертів, з кожним роком поширення так званих морських сопель стає більш масштабним. Якщо події розвиватимуться з тією ж швидкістю, через деякий час пляжі Анталії спорожніють, так як туристам неможливо буде зайти до моря.

Глава Анталійського відділення Палати інженерів-геологів (JMO) Байрам Алі Челтік, розповів Sozcu, що забруднення навколишнього середовища, викликане зміною клімату та постійним збільшенням чисельності населення міста-курорту, стікають у моря з річок, що погіршує екосистему в морі. За словами експерта, існує висока ймовірність утворення слизу в Середземному морі, якщо не будуть вжиті запобіжні заходи.

Наведемо його коментар: «Ми бачили слиз у Мармуровому морі минулого року. Коли ми запитуємо про причини цього, ми маємо поглянути на те, що відбувається протягом минулих 20-30 років. Насправді слиз являє собою фітопланктон, цвітіння водоростей, викликане порушенням екосистеми та довкілля в морі. Є кілька причин для цього.

Море забруднене. Через це страждають живі істоти, тепер вони не здатні їсти одна одну. Дивлячись на Мармару (острів у західній частині Мармурового моря), можна сказати, що нам трохи пощастило в Анталії. Анталія – майже маленьке село. Але за цифрами видно, що за 30 років населення подвоїться і будуть великі проблеми».

В останні роки в річки, озера та струмки Анталії стікаються відходи, у тому числі каналізаційні. Все це призводить до катастрофічних наслідків: слиз розростається, а риба та інші водяні представники масово гинуть. Вода змінює колір, склад та температуру. Так руйнується екосистема. Проблема в тому, що слиз – це не те, що можна швидко усунути при дотриманні необхідних умов. Вона плаває як на поверхні, а й проникає на глибину до 30 метрів.

Що стосується підвищення температури, раніше експерти заявляли, що вона підвищується кожні 150 тисяч років, проте тепер вони вважають, що «крок» скоротився і йдеться про потепління вже раз на 150 років. Далі – гірше. Екологи прогнозують, що в найближчому майбутньому стовпчик термометра підніматиметься кожні 20-30 років. «Коли ми об’єднуємо всі ці причини, майже неминуче, що найближчими періодами у Середземному морі з’явиться такий слиз», – підсумував фахівець. Для пляжного туризму таке майбутнє буде тяжким.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини