ГоловнаТуреччинаТурецька Анталія стала самим «блакитним» курортом у світі

Турецька Анталія стала самим «блакитним» курортом у світі

Неймовірно популярна Анталія, яка щорічно приймає мільйони туристів, знову зберегла звання самого «блакитного» курорту у світі. При цьому йдеться не про толерантність мусульманської країни, а про номінацію «Блакитний прапор», яка перебуває під управлінням Фонду екологічної освіти (FEE). Цього року провінція знову посіла перше місце за кількістю міжнародних екологічних нагород за облаштування та чистоту 229 пляжів. Про це повідомив Trthaber з посиланням на Турецький фонд екологічної освіти (TÜRÇEV) та координатора «Блакитного прапора» Анталії Мустафу Ергійдірен.

Згідно з нагородами міжнародного журі «Блакитний прапор-2022», прапор, що символізує чистоту та безпеку, майорітиме серед наступних туристичних напрямків:

  • В Іспанії – 621
  • У Греції – 581
  • У Туреччині – 531

Якщо в Іспанії за кількістю таких прапорів зайняла курортна Валенсія, то популярна серед українських туристів Туреччина – узбережжя Анталії. Минулого року кількість блакитних прапорів у турецькому регіоні становила 213, цього року – 229.

Крім програми «Здоровий та безпечний туризм», ініційованої в період епідемічного процесу, строгому контролю підлягають пляжі, які отримали нагороду «Блакитний прапор» в Анталії, де пропонують екологічно орієнтовані туристичні послуги. Починаючи з процесу подання заявки, протягом сезону у місті, де періодично проводяться перевірки за результатами аналізу морської води та інфраструктурних послуг, на пляжах почали вивішувати прапори.

Координатор Фонду екологічної освіти Туреччини (TÜRÇEV) Мустафа Ергійдирен заявив, що Анталія знову посідає перше місце у світі в номінації «Блакитний прапор» з її інфраструктурою та кваліфікованими об’єктами розміщення. Особливо втішно, що звання здобули не лише приватні готельні пляжі, а й громадські. Для цього місцева влада докладає максимум зусиль: перевіряє стан каналізаційної інфраструктури пляжів, результати аналізу підключених до них очисних споруд, ліцензію готелю чи громадського пляжу.

За словами експерта, пляж має відповідати критеріям «Блакитного прапора» не разово, а протягом усього купального сезону. «Після відкриття сезону ми проводимо перевірки на місці та перевіряємо, чи дотримуються правил. Якщо десь майорить Блакитний прапор, значить, пляж обов’язково перевірять. Його дуже складно отримати та легко втратити. Протягом 10 днів ми приспускаємо прапор на пляжній смузі, яка з якихось причин перестала відповідати критеріям безпеки. За цей час ми встигаємо зробити перевірку і усунути всі проблеми. Якщо цього немає, прапор знімається», – пояснив він.

Для відпочиваючих блакитний прапор – це показник чистоти пляжу. Щоб цьому відповідати, провінційне управління охорони здоров’я відбирає проби з моря кожні 15 днів та оголошує результати аналізу.

Ісмаїл Чаглар, генеральний директор готелю та частини пляжу, відзначеного «Блакитним прапором» у туристичному центрі Белека, також заявив, що у світі велика увага приділяється стійкому довкіллю. «Ми є «зеленим палацом» з 2003 року, ми дбаємо про довкілля. Наш пляж відзначений Блакитним прапором, для туристів ця позначка дуже важлива. Наші міжнародні партнери, з якими ми працюємо, теж дбають і проводять перевірки», – сказав керівник готелю.

Раніше DIP писав, що «Дієтолог попередив, яку їжу небезпечно купувати на пляжі».

Для тих, кому важливий здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: Лікар офтальмолог: знімайте сонцезахисні окуляри в метро.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини