ГоловнаТуреччинаАнкара: міни в Чорному морі були залишені навмисно

Анкара: міни в Чорному морі були залишені навмисно

Міністр оборони Туреччини Хулусі Акар висловив підозру у можливості навмисного встановлення мін у Чорному морі у спробі прокласти шлях для входу в ці води тральщиків НАТО.

Міністр оборони Хулусі Акар, звертаючись до членів Центральної судово-виконавчої ради (MKYK) правлячої Партії справедливості та розвитку (AKP) на зустрічі, сказав: «Ми підозрюємо, що міни були залишені навмисно проти плану виходу саперів НАТО у Чорне море».

Виступ Акара на партійних зборах містив важливу інформацію про розвиток оборонної промисловості та війну в Україні, повідомляє газета «Гуррієт».

Міністр сказав, що можливий план може бути спрямований на тиск на Туреччину, але Анкара сповнена рішучості дотримуватися Конвенції Монтре, повідомляє газета з посиланням на анонімні джерела.

“Ми не знаємо, хто залишив міни в Чорному морі. Вони російського виробництва, але питання про те, яка країна їх залишила, розслідується. Є повідомлення, що мін близько 400. Ми розмовляли з болгарською та румунською владою. Вони також спостерігають”, — сказав Акар. “Дехто стверджує, що міни могли бути залишені в Чорному морі в рамках плану з введення тральщиків НАТО в Чорне море для тиску на Туреччину”, – сказав Акар. “Але ми будемо дотримуватися правил Монтре. Ми не допустимо військових кораблів у Чорному морі. Ми не допустимо, щоб Чорне море було втягнуте у війну”, – сказав він членам партії.

Міністр також наголосив, що ці міни зазвичай блокуються при від’єднанні від канату, проте Туреччина зазначила, що у мінах, знищених турецькими військовими, такої системи не існує. “Отже, не виключено, що вони були залишені так навмисно. Ми це розслідуємо”, – додав він.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Турист зрозумів чому у Туреччині не люблять Чорне море

"Застрягли в часі і виглядають як пляжі в 90-х...

У четвер Туреччина перетвориться на пустелю: у Стамбулі температура сягне +48°C

У Стамбулі зокрема й у Туреччині загалом очікують повернення...

Ці міста помилково вважають за столиці країн. Цікаві факти про країни світу

Сьогодні ми пропонуємо вам на пару хвилин повернутися до...

На пляжі Чорного моря викинуло тисячі мертвих дельфінів

Пляжі країн, що межують із Чорним морем, заполонили тисячі...