ГоловнаСШААдміністрація Джо Байдена розсекретила документи про вбивство Кеннеді

Адміністрація Джо Байдена розсекретила документи про вбивство Кеннеді

Адміністрація Джо Байдена розсекретила майже 1,5 тисяч. наступні документи, пов’язані з убивством президента Джона Ф. Кеннеді. Вони показують, що злочинець зв’язався із КДБ за два місяці до розстрілу Джона Кеннеді.

Рішення опублікувати деякі з архівів було прийнято після того, як президент Байден відклав публікацію у жовтні, пославшись на міркування безпеки та уповільнення роботи через пандемію. Весь архів планувалося випустити у 2017 році, але тодішній президент Трамп також оприлюднив лише частину файлів, обґрунтувавши це думкою представників служби, які заявили, що «деяка інформація має залишатися прихованою з міркувань національної безпеки, закону. правозастосування та іноземні відносини”.

Поки що в новому пакеті документів не було виявлено нічого, що могло б спростувати офіційні висновки комісії Уоррена про те, що вбивця президента Кеннеді, який співчуває комуністам Лі Харві Освальд, діяв самотужки. Однак вони включають, серед іншого, веде там переговори з мексиканськими дипломатами, один із яких, за словами ЦРУ, був членом команди з розслідування вбивств КДБ.

Розкриті документи включають повідомлення про те, що наступного дня після того, як Кеннеді застрелили в Аташаті ВМС США в Канберрі, зателефонувала людина, яка представилася польським шофером з посольства СРСР в Австралії. Він сказав, що, ймовірно, вбивство фінансувало Радянський уряд.

У документі також згадується аналогічний анонімний телефон, зроблений за рік до нападу, де інформатор сказав, що «Штати залізної завіси» пропонують 100 000 людей. доларів за вбивство Джона Кеннеді. Зрештою, з’ясувалося, що «польський водій», ймовірно, був «божевільним», у т.ч. через відсутність у реєстрі польських співробітників радянського посольства.

В архівах також містяться звіти про зустрічі вбивці Кеннеді Лі Харві Освальда з комуністичними активістами в Мексиці та інформація про його зустріч із консулом від СРСР Валерієм Костиковим, який був агентом КДБ. Про зустріч було відомо наперед, але її обставини залишились невідомими. З розкритих документів випливає, що зустріч Освальда та Костікова відбулася у посольстві СРСР за два місяці до вбивства Кеннеді та була ініційована Освальдом.

Кастро пригрозив США розправою

Ще один документ ЦРУ, що просочився, привертає увагу до інтерв’ю Фіделя Кастро агентству ПА, яке ігнорується слідчими і комісією Уоррена, в якому кубинський диктатор пригрозив США помстою за спроби нападу на кубинських чиновників, включаючи його самого. Окремий документ резюмує багаторічні невдалі спроби ЦРУ вбити Кастро за допомогою пігулок від ботулізму (ботуліну). Агентство намагалося здійснити напад за допомогою кубинських гангстерів та їх зв’язків.

Незважаючи на розсекречення, понад 90 відсотків. З усіх документів, пов’язаних з нападом на Кеннеді, секретних або частково секретних, все ще більше 10 тисяч. Байден дав агентствам термін до 15 грудня 2022 року, щоб ретельно вивчити файли, що залишилися, і розсекретити ті, для яких немає серйозних протипоказань.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини