ГоловнаМедицинаЧлен екіпажу лайнера British Airways заразився мавпячою віспою на шляху до Сінгапуру

Член екіпажу лайнера British Airways заразився мавпячою віспою на шляху до Сінгапуру

Бортпровідник British Airways під час зупинки у Сінгапурі склав позитивний тест на мавпячу віспу. Це перший випадок вірусного захворювання у країні. Інші члени екіпажу відправлені на карантин.

У вівторок, 21 червня, Міністерство охорони здоров’я Сінгапуру підтвердило, що «виявило одиничний завезений випадок мавпячої віспи у 42-річного британського бортпровідника, який уже був у Сінгапурі з 15 по 17 червня, а потім прилетів знову 19 червня.

20 червня взятий у чоловіка тест на мавпячу віспу виявився позитивним. Тестування проводилося не випадково: з’ясувалося, що він спочатку захворів на щось на кшталт грипу, а потім у нього з’явився шкірний висип — мабуть, найпоширеніший симптом віспи.

Повідомляється, що зараз член екіпажу перебуває у «стабільному стані», його переведено в ізолятор Сінгапурського національного центру інфекційних захворювань.

Фахівці з відстеження контактів вже виявили 13 осіб, які близько контактували з хворим, усі вони поміщені на 21-денний карантин. Серед них інші члени команди бортпровідників British Airways.

Ще двоє пасажирів, які сиділи на сусідніх кріслах, визнані контактами з низьким рівнем ризику та обійдуться без карантину, обмежившись регулярними телефонними перевірками.

При цьому Міністерство охорони здоров’я не вважає, що пасажири зазнали якогось ризику, оскільки «мавпочка» зазвичай передається лише за тісного та тривалого фізичного контакту. Інкубаційний період у цієї хвороби триває від 5 до 21 дня.

Внаслідок того, що більшість членів екіпажу було поміщено до обов’язкового карантину, British Airways довелося відкласти свій флагманський рейс Сінгапур — Лондон, призначений на вечір вівторка. Тепер потрібно чекати на прибуття нового екіпажу — його «захопить» наступний літак «Бритішів».

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), мавпяча віспа в основному зустрічається в Центральній та Західній Африці, але нещодавно епіцентром спалаху стала Європа, торкнувшись переважно людей, які практикують нетрадиційні відносини.

У вівторок Британське агентство з охорони здоров’я заявило, що групам найбільш схильні до ризику, включаючи медичних працівників на передовій, а також сексуальні меншини, рекомендується зробити вакцину проти віспи Imvanex, яка дуже ефективна проти вірусу мавпячої віспи.

Медики кажуть, що більшість випадків мавпячої віспи протікають у легкій формі, але в деяких людей може спостерігатися важкий перебіг захворювання. Вони закликають громадян бути уважними до будь-яких нових плям та виразок на будь-яких частинах тіла, особливо якщо нещодавно відбувся тісний контакт із новим партнером.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини