Блінкен і Лавров готують основу для саміту Росія-США

Підготувати ґрунт для саміту Росія-США і спробувати покласти край “нездорового клімату”, що склався у відносинах Москви і Вашингтона за останні роки, – з такою метою Ентоні Блінкен і Сергій Лавров провели в Рейк’явіку першу двосторонню зустріч. Вона відбулася на полях в ісландській столиці в середу і четвер Арктичної ради. Сторони назвали двогодинні переговори “конструктивними” і “чесними”.

“На наш погляд, якщо лідери Росії і Сполучених Штатів зможуть працювати разом, співпрацювати, то наші народи, світ в цілому стане більш безпечним і більш надійним місцем. Це те, до чого ми прагнемо”, – заявив Блінкен.

В ході зустрічі глава Держдепартаменту висловив стурбованість станом здоров’я опозиціонера Олексія Навального і військовою присутністю Росії на території України і у її кордонів.

  Байден запросив Зеленського в Вашингтон

“Ми готові обговорювати всі без винятку питання, – заявив в свою чергу глава російського МЗС, – при розумінні, що це обговорення буде чесним, з фактами на столі і, звичайно, на засадах взаємоповаги”.

Тет-а-тет між Джо Байденом і Володимиром Путіним може відбутися в червні в одній з європейських країн. Ця ідея була висунута Білим домом минулого місяця, але вона до цих пір не була публічно узгоджена. Російські ЗМІ запропонували Швейцарію як найбільш ймовірного місця проведення зустрічі.

  Три теми "Великої сімки", які варто запам'ятати
Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Погода

Останні новини