ГоловнаМіжнародні організаціїРада ЄвропиУкраїна вперше здійснила добровільний внесок до бюджету Ради Європи

Україна вперше здійснила добровільний внесок до бюджету Ради Європи

Сьогодні у Страсбурзі була завершена процедура здійснення добровільного внеску України до бюджету Ради Європи у обсязі 400 тисяч доларів США.

Фінансова ситуація в РЄ різко погіршилася у 2017 році, коли Російська Федерація використала фінансовий шантаж Організації і у порушення своїх міжнародно-правових зобов’язань відмовилася сплачувати внески до бюджету Ради Європи до того часу, поки не буде відновлена повноцінна участь її делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи.

Цей крок поставив організацію в особливо скрутне становище, оскільки протягом останнього десятиліття бюджет Ради Європи формувався в умовах скорочення бюджетних видатків у більшості держав-членів.

За цих умов Уряд України вирішив фінансово підтримати Раду Європи. Ми зробили добровільний внесок на додаток до своїх обов’язкових платежів до бюджету.

Гроші будуть використані у сферах співробітництва, що є пріоритетними як для Ради Європи, так і у контексті співробітництва з нашою державою.

Зокрема, Україна профінансувала такі напрями співробітництва:
– функціонування Європейського суду з прав людини,
– боротьба з корупцією та відмиванням грошей,
– запобігання тортурам,
– боротьба з расизмом і нетерпимістю,
– інтеграція ромів та кочівників у суспільство,
– захист меншин,
– розвиток рівноправ’я жінок та чоловіків,
– захист культурної спадщини,
– захист журналістики та безпеки журналістів.

“У найскладніший період сучасної історії України ми були отримувачем допомоги з боку Ради Європи. Я радий, що сьогодні Україна стала донором такої допомоги. Це акт солідарності України з Радою Європи у темні для організації часи, коли її здатність захищати власні цінності та принципи випробовують на міцність” – зазначив Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеби у зв’язку із здійсненням добровільного внеску.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини