Home ПАР Потрібно знати Рекомендації щодо правил поведінки в ПАР

Рекомендації щодо правил поведінки в ПАР

0

Режим в’їзду: Візовий

Візи оформлюються через Посольство ПАР в Україні.

З метою вжиття заходів, спрямованих на протидію торгівлі дітьми, з червня 2015 року були посилені вимоги щодо документів, необхідних для виїзду дітей віком до 18 років за межі ПАР, незалежно від їхнього громадянства. Зокрема, було запроваджено необхідність пред’явлення дозволу батьків або одного з них у разі самостійного виїзду дитини або у супроводі одного з батьків, а також свідоцтва про народження дитини з перекладом на англійську мову.

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Київ

Загальний рівень злочинності в країні продовжує бути досить високим, а Йоханнесбург взагалі вважається однією з найбільш криміногенних зон в світі. Однак в основних туристичних районах цілком безпечно. Однак необхідно виявляти всі розумні засоби безпеки як щодо речей, так і щодо особистої безпеки. Поліцейська служба ПАР (SAPS) робить масу зусиль для забезпечення безпеки, але все ж такі райони, як Соуето, Хіллбро, Олександра та Кеттлхонг в Йоханнесбургу, не рекомендуються для відвідування окрім як в організованй групі. Екскурсії поодинці відверто небезпечні. Завжди слід збирати компанію, перш ніж іти купатися, гуляти по горах або йти в похід. Вечорами їздити поодинці в автобусах, маршрутних таксі та потягах не рекомендується. Слід також уникати піших прогулянок у будь-яких місцях в ПАР вночі.

Також читайте:  Митні питання в країна Південно-Африканської Республіки

При використанні банкоматів великий ризик шахрайства та пограбування. Не слід передавати кредитну картку в чужі руки (для оплати рахунку в ресторані, за парковку і т.д.). Шахрайство з кредитними картками в ПАР дуже поширене. Також велика частка злочинів, скоєних наркозалежними особами (наркоманія в ПАР вважається національним лихом). В країні дуже велика кількість людей, заражених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ).

У країні дуже високий рівень сонячної радіації, тому захисні окуляри, креми, головні убори і легкий одяг з довгими рукавами є бажаними для використання. Певну небезпеку становлять дрібні гельмінти-шистосоми, що живуть у воді місцевих озер і річок, а також отруйні змії, комарі (особливо малярійний комар “анофелес”, поширений на прибережних рівнинах східного узбережжя). Навіть в державних та приватних природних заповідниках треба бути обережним з дикими тваринами.

Також читайте:  Невідкладна медична допомога в країнах ПАР

Питна вода з-під крану, так само як і бутильована вода в цілому безпечна для вживання. Якість їжі в переважній більшості ресторанів та каеф відповідає европейським санітарним нормам. Вуличні лотки та бістро також вважаються безпечними. Напруга в електромережі становить, як правило, 220 В, 50 Гц). Більшість електричних виделок з 3-ма круглими штирьками (з заземлювачем), але зустрічаються пристрої і з европейською розеткою. Перехідники можна скрізь знайти у продажу.

З осені 2006 року в країні проводиться велика і послідовна програма з обмеження куріння. Правопорушенням вважається куріння в більшості громадських місць, у тому числі ближче офіційно встановленої відстані від вікон будинків, вентиляції, проходів або входів в будівлі громадського призначення – за таке порушення передбачається штраф у розмірі 200 рандів (близько $ 30). Паління в барах і ресторанах також помітно обмежується. Паління в громадському транспорті, на вокзалах і в аеропортах заборонено.

Також читайте:  Корисні номери телефонів в ПАР (поліція, довідкова служба, служба порятунку тощо)

У Південно-Африканській Республіці розвинута банківська система, кредитні картки міжнародних платіжних систем VISA та MASTERCARD приймаються для оплати в готелях, ресторанах, магазинах, туристичних агентствах, авіакомпаніях тощо. Оплата послуг здійснюється лише у місцевій валюті – південноафриканський ранд. Обмін валюти можна здійснити в банках, спеціалізованих пунктах обміну, готелях та міжнародному аеропорту.

У ПАР чайові, як правило, не включені в рахунок і тому Вам вирішувати, скільки залишати за обслуговування. Але, як правило, сума повинна становити 10 – 15%. На парковках і заправках прийнято залишати здачу обслуговуючому персоналу (в розумних межах, зрозуміло), це завжди цінується, навіть якщо сума зовсім маленька.