Home ПАКИСТАН Потрібно знати Рекомендації щодо правил поведінки для подорожуючих у Пакистан

Рекомендації щодо правил поведінки для подорожуючих у Пакистан

0

Перш ніж їхати до Ісламської Республіки Пакистан, наполегливо рекомендуємо Вам вивчити якомога більше інформації про країну, її звичаї та традиції. ІРП є країною, де конституцією фактично є священна книга мусульман “Коран”, а законодавство підпорядковується нормам шаріату. Норми поведінки в Пакистані відповідно визначаються місцевими сталими традиціями та традиціями Ісламу. Релігія завжди відігравала домінуючу роль у пакистанському суспільстві й усе ще визначає спосіб життя більшості населення.

В ІРП заборонено будь-які публічні прояви приналежності до іншої релігії, продаж товарів з неісламською символікою, а також громадські богослужіння. В країні заборонені будь-які громадські об’єднання.

Пакистан є країною, де діє абсолютна заборона на продаж та вживання алкогольних напоїв. Порушення цієї заборони суворо карається.

Для підтримання громадського порядку в країні діє релігійна поліція, яка постійно патрулює вулиці і громадські заклади з метою припинення спроб порушення канонів ісламу. У разі виявлення порушення винний несе відповідне покарання.

Також читайте:  Митні питання тощо, в Ісламській Республіці Пакистан

Громадянам України потрібно враховувати, що фактично в ІРП правовідносини регулюються законами шаріату, цивільно-правова база відсутня.

Будь-яка судова інстанція приймає рішення відповідно до власного трактування відповідних релігійних догм та норм.

Паління в громадських місцях офіційно заборонено.

В ІРП дотримуються особливих правил стосовно жіночого та чоловічого вбрання. Чоловікам забороняється одягати короткі штани та шорти. Для жінок обмеження більш жорсткі. Одяг повинен закривати ноги по щиколотки. Верхній одяг має сягати колін та повністю покривати руки.

Перебуваючи в Пакистані, варто поводитися обережно й слідкувати за висловлюваннями, щоб не образити релігійні почуття пакистанців. Це також стосується одягу і взаємовідносин між чоловіком та жінкою.

Пара, яка подорожує разом, повинна пильнувати за проявами почуттів. Дозволено йти тримаючись за руки, але обійматися чи цілуватися в громадських місцях суворо заборонено.

Також читайте:  Умови працевлаштування у Ісламській Республіці Пакистан

При виході в місто варто додатково мати при собі фотокопії паспорту зі сторінками, де проставлена віза та відмітки прикордонної служби. Також варто мати копії документів, що підтверджують проживання в готелі.

Особливо уважним треба бути під час проведення в ІРП великих релігійних свят. У ці дні варто приділяти більшу увагу формі одягу та уважно обирати місця прогулянок. Варто уникати великих вулиць, площ та місць, де збирається велика кількість людей.

В разі затримання чи обмеження Вашої свободи у будь-якій формі вимагайте невідкладної зустрічі з консулом України.

Рекомендації громадянам України

1. Після прибуття до Пакистану з метою постійного або тимчасового перебування рекомендуємо стати на консульський облік Посольства України в ІРП, що значно допоможе Посольству зв’язатися з вами у разі виникнення надзвичайних ситуацій, надати відповідну допомогу, спростить процедуру оформлення Вам необхідних документів.

Також читайте:  Умови працевлаштування у Ісламській Республіці Пакистан

2. Неухильно дотримуватися строків перебування за кордоном: виїхати з країни до закінчення терміну дії візи, або звернутися до компетентних органів ІРП щодо оформлення посвідки на проживання.

3. Дотримуватися місцевих законів та традицій з метою уникнення небажаних наслідків.

4. У разі виникнення форсмажорних обставин, обов’язково зв’язуйтесь з Посольством України.