Найбільш часті запитання подорожуючих в ОАЕ

Реєстрація набуття громадянства України за народженням

Як зареєструвати громадянство України для моєї дитини, яка народилася за кордоном?

Якщо ваша дитина народилася після 01.03.2001 року, вона набула громадянства України з моменту свого народження. Для реєстрації набуття громадянства дитини за народженням один із батьків дитини – громадянин України – особисто звертається до консульського відділу посольства (консульства України в місті Дубай) з відповідною заявою, паспортом громадянина України для виїзду за кордон (оригінал) та свідоцтвом про народження дитини (свідоцтво про народження має бути перекладено українською мовою та легалізовано Міністерством закордонних справ ОАЕ).

Процедура реєстрації набуття громадянства України за народженням безкоштовна.

Паспортні питання

Чи можу я оформити новий закордонний паспорт в консульстві України в місті Дубай?

Так, можете, на сайті www.dubaipassport.org у разі наявності підстав його оформлення та подачі комплекту документів, передбачених у порядку встановленому законодавством України з паспортних питань.

Детально з переліком документів можна ознайомитися в розділі «Консульські дії», «Оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон».

Чи можна залишити чинний паспорт після оформлення нового (у чинному паспорті є дійсні візи інших країн)?

Якщо у вас є лише один проїзний документ, вам може бути оформлено другий без необхідності здати попередній паспорт при подачі документів або отриманні нового виготовленого паспорта.

Якщо на день подачі документів на оформлення закордонного паспорта ви вже маєте два проїзні документи (незалежно від того, чи закінчився їх строк дії), один із них необхідно здати при подачі документів на оформлення нового паспорта.

Я одружилася та змінила прізвище. На даний час я перебуваю на території ОАЕ і хочу оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон на нове прізвище. Чи можна це зробити через посольство/консульство?

Громадяни України, які тимчасово перебувають за кордоном та змінили прізвище, можуть оформити новий паспорт громадянина України для виїзду за кордон виключно за умови надання паспорта громадянина України («внутрішнього паспорта»), переоформленого на нове ім’я.

Я подав документи на оформлення закордонного паспорта до консульського відділу посольства України в ОАЕ (або консульства України в місті Дубай). Чи зможу я отримати новий закордонний паспорт в іншій дипломатичній установі України?

Ні. Новий закордонний паспорт ви можете отримати виключно в органі, до якого подавали клопотання про його оформлення.

Прошу прискорити оформлення мені закордонного паспорта.

Враховуючи, що оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон відбувається на території України, дипломатична установа не може прискорити їх оформлення.

Чи можна продовжити термін дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон, термін дії якого спливає/закінчився?

З 1 квітня 2015 року законодавство передбачає можливість лише оформлення окремого закордонного паспорта без можливості продовження його терміну дії.

Чи можна продовжити термін дії проїзного документа дитини/оформити проїзний документ дитини?

Ні, неможливо. Згідно з чинним законодавством України, проїзні документи дитини не продовжуються.

Натомість дитині можна оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон незалежно від її віку. Відповідна інформація про порядок оформлення паспортних документів розміщена в розділі «Консульські дії», «Оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон», а також на сайті www.dubaipassport.org.

  На Expo 2020 Dubai презентують іновації, які змінять світ

Консульський облік

Хто і за яким порядком приймається на тимчасовий консульський облік?

Громадяни України, які планують тимчасово перебувати на законних підставах за кордоном більш ніж три місяці, приймаються/реєструються на тимчасовий консульський облік у відповідному посольстві чи консульстві України на термін, зазначений у виданому компетентними органами іноземної держави дозволі, що дає право на проживання в цій іноземній державі.

За прийняття на тимчасовий консульський облік консульський збір не стягується.

Легалізація документів

У мене є оригінали документів, які необхідно легалізувати для подачі в компетентні органи ОАЕ. Чи можна їх легалізувати, не виїжджаючи в Україну?

Посольство України в ОАЕ/консульство України в місті Дубай може здійснити легалізацію документів, які пройшли процедуру консульської легалізації Міністерством закордонних справ України та посольством ОАЕ в Україні.

  Нова ера чистої електроенергії в ОАЕ

Якщо наявні у вас документи не були легалізовані Міністерством та посольством ОАЕ в Україні, посольство/консульство не зможе їх засвідчити.

Нотаріальні дії

Чи можу я оформити довіреність, надіславши документи поштою? Чи є обов’язковою моя присутність під час оформлення довіреності чи заяви?

Нотаріальні дії здійснюються виключно в присутності заявника, тобто особи, чий підпис на довіреності або заяві посвідчуватиме в нотаріальному порядку консул. Учинення нотаріальних дій з документами, що надійшли поштою або їх подали треті особи, не дозволяється.

Які документи потрібні для оформлення довіреності?

При собі необхідно мати:

– дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон та копію першої сторінки;

– копію ідентифікаційного номера;

– копію паспорта громадянина України (внутрішнього паспорта) особи, на ім’я якої складається довіреність;

– копію ідентифікаційного номера особи, на ім’я якої складається довіреність.

Для посвідчення довіреності на право розпорядження (продажу, оренди тощо) рухомим чи нерухомим майном, а також банківськими рахунками необхідно також документально підтвердити право власності на це майно/рахунок, тобто пред’явити правовстановлюючий документ або його копію (таким документом може бути: свідоцтво про право власності на житло, або свідоцтво про приватизацію житла, або свідоцтво про право на спадщину, або договір купівлі-продажу (нотаріально посвідчений), або витяг з реєстру про право власності на нерухоме майно тощо, а також договір про відкриття банківського рахунку).

Загальні запитання

Чи потрібно завчасно домовлятись про зустріч з консульським працівником в консульстві України в м. Дубай?

Прийом громадян з консульських питань проводиться щотижня: неділя, вівторок та четвер з 09.00 до 14.00 без попереднього запису. Приймаються всі громадяни, що звернулися в прийомний час до консульського відділу в порядку живої черги в день звернення.

Як сплачується консульський збір?

Консульський збір сплачується через відділення банківської установи або банківською карткою в дипломатичній установі. Сплата консульського збору готівкою в консульстві та посольстві не здійснюється.

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Авіакомпанія Emirates розпочала тестування цифрових паспортів

Авіакомпанія Emirates приступила до використання в тестовому режимі мобільного додатка IATA Travel Pass, розробленого Міжнародною асоціацією повітряного транспорту (IATA). Додаток допоможе пасажирам легко і...

На Expo 2020 Dubai презентують іновації, які змінять світ

Носійний пристрій, який попереджає про те, що соціальне дистанціювання не дотримується, та йорданська програма, яка допомагає вразливим громадам розвивати інтернет-бізнес під час блокування, є...

У Дубай заборонили кальян і обіди на терасах

Дубайський муніципалітет роз'яснив правила сервіровки блюд в ресторанах і кафе в години релігійного посту в дні священного місяця Рамадан. Зокрема, закладам громадського харчування заборонено...

Дубай підтвердив 100%-ву готовність до «ЕКСПО-2020»

Дубай на 100% готовий до проведення всесвітньої виставки «ЕКСПО-2020», заявив Його Високість шейх Мухаммед бен Рашид Аль Мактум, віце-президент, прем'єр-міністр ОАЕ і правитель Дубая. «У...
Погода

Останні новини