додому ПОЛЬЩА Новини V-й Українсько-Польський науковий форум у м. Ольштин

V-й Українсько-Польський науковий форум у м. Ольштин

0

23-24 травня 2019 року у м. Ольштин, Варміно-Мазурського воєводства відбувся черговий V-й Українсько-Польський науковий форум.

 Ця подія, організована спільно Варміно-Мазурським університетом та Національним Університетом «Львівська Політехніка», була присвячена темі: «Обумовленість сусідства України і Польщі: подолання труднощів у взаєминах». У Форумі взяли участь Віце-Маршалек Варміно-Мазурського в-ва Мирон Сич, Проректори Єжи Ярошевскі (ВМУ) та Олег Матвійків (НУЛП), Генконсул РП у Львові Рафал Вольскі та Консул України в Гданську Лев Захарчишин, наукова спільнота та студенти з України і Польщі а також делегація Рівненської області на чолі з Головою облради Олександром Данильчуком та його відповідник – Голова Сейміку Варміно-Мазурського в-ва Бернадета Гордеюк. У своєму привітальному слові Консул України відзначив особливу важливість того, що складними сторінками спільної історії повинні займатись перш за все науковці а не політики, що не можна допускати щоб наші взаємні історичні травми ставали інструментами політичних спекуляцій. В рамках форуму відбувся також круглий стіл «Політика держави у сфері охорони прав національних меншин», що особливо актуально беручи до уваги величезну українську громаду на півночі Польщі, насильно переміщену сюди у 1947 році в рамках злочинної акції «Вісла». В кулуарах форуму Консул України поспілкувався з керівництвом воєводства стосовно реалізації спільних проектів в т.ч. оздоровленні дітей учасників АТО-ООС.

Також читайте:  Литва продовжуватиме надавати підтримку Україні, зокрема у сфері захисту прав людини

Цей форум  традиційно відбувається почергово в Польщі і в Україні, і черговий заплановано провести у 2020 році  у Львові