свіжі новини

У Києві презентували проект про життя Т.Шевченка в Казахстані

Посольством Республіки Казахстан в Україні та Почесним консульством Казахстану в Західній Україні був реалізований проект «Кобзар в степах Казахстану», який оповідає про життя і творчість Тараса Шевченка в період його заслання в Казахстані.
В рамках даного проекту відомий український режисер і публіцист Євген Козак видав книгу і документальний фільм, який вже отримав гран-прі на міжнародному кінофестивалі «Канів – 2017».

У Києві презентували проект про життя Т.Шевченка в Казахстані

Урочиста церемонія презентації проекту була проведена Посольством 1 листопада 2017 року Київському інституті міжнародних відносин КНУ ім. Т.Шевченка. У заході взяли участь великі українські вчені, глави дипломатичних місій, керівники державних органів України, відомі «шевченкознавці», представники казахської діаспори, ЗМІ та студентської молоді.

Також читайте:  У Києві презентували книги про внесок казахстанців в Перемогу у Великій Вітчизняній війні

Вітаючи учасників заходу, голова дипломатичної місії Казахстану Самат Ордабай відзначив особливу роль Т.Шевченка у казахстансько-українських відносинах і його вплив на розвиток братніх уз казахського і українського народів. Посол підкреслив, що через картини Кобзаря багато поколінь українців знайомляться з побутом, традиціями і культурою казахського народу, мальовничою природою Казахстану. Ліричні ж твори Кобзаря близькі по духу творчості Абая Кунанбаєва і Шакаріма Кудайбердіева та інших видатних казахських поетів і просвітителів.

Також читайте:  Казахстан і Україна активізують співпрацю в сфері виробництва органічної аграрної продукції

У Києві презентували проект про життя Т.Шевченка в Казахстані

Ректор Київського Національного Університету, Герой України Леонід Губерський зазначив, що Тарас Григорович став одним з головних стрижнів культурно-гуманітарних відносин між двома народами, а його багатогранна творчість стало загальним культурним надбанням.

У Києві презентували проект про життя Т.Шевченка в Казахстані

Президент Національної академії педагогічних наук, академік Василь Кремень високо оцінив проект «Кобзар в степах Казахстану», який стане наочним посібником для молодого покоління про те, як треба цінувати та зміцнювати дружбу народів. Він особливо підкреслив роль Президента Республіки Казахстан Нурсултана Абишевича Назарбаєва в розвитку в цілому казахстансько-українських відносинах і дбайливому підході в збереженні пам’яті і поваги до Кобзаря в Казахстані.

Також читайте:  Єгор Божок прийняв копії вірчих грамот від новопризначеного Посла Республіки Казахстан

Казахстансько-український проект про життя Тараса Шевченка в Казахстані отримав високу оцінку і інших учасників презентації, який стане хорошим посібником для вивчення його спадщини

Також читайте:  У Києві відкрився банк з казахстанським капіталом

Latest Posts

не пропусти