У Чорнобилі відкрито сонячну електростанцію

5 жовтня у Прип’яті на промисловому майданчику виведеної з ладу Чорнобильської АЕС відбулося урочисте відкриття сонячної електростанції (СЕС) „Солар Чорнобиль“.

Проект СЕС, реалізований німецько-українським консорціумом за 100 метрів від саркофагу зруйнованого у 1986 році 4-го блока реактора, є першою інвестицією у цьому місці з часу аварії на реакторі.

Розташована на площі 1,6 га СЕС має виробничу потужність 1 МВт. Річна продуктивність СЕС становить, як зазначено, 1024 МВт/год. „Солар Чорнобиль“ виробляє сонячну електрику вже з 1 липня 2018 року і передає її в українські електромережі за українським „зеленим тарифом“. Після припинення виробництва електроструму з атомної енергії у Чорнобилі у 2000 році і 18-ти річної перерви на цьому місці знову вироблятиметься електрика.

  Октоберфест 2021: бути чи не бути

„Солар Чорнобиль“ – це вже другий проект, реалізований німецько-українським консорціумом на місці, який був заражений внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Так от, ще у 2016 році консорціум збудував у Брагіні (Білорусь) СЕС потужністю 4,2 МВт.

У Чорнобилі відкрито сонячну електростанцію
Відкриття сонячної електростанції у Чорнобилі
© Посольство Німеччини

Міністр екології та природних ресурсів в Україні Остан Семерак знову порушив питання про залучення інвестицій у сонячні технології у зоні відчуження колишньої Чорнобильській АЕС, щоб на цьому місці поряд з природоохоронною діяльністю знову створити можливості для діяльності у енергопромисловій галузі. Німецько-український консорціум відгукнувся на цей заклик. Консорціум прагне розширити виробничу потужність у Чорнобилі до100 МВт. Наявний у нього значний досвід у будівництві та експлуатації великих СЕС був би корисним для згаданого проекту розширення.

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

19-річний єгиптянин переміг на виборах в Ешборні в Німеччині

Міністр імміграції Єгипту Набіла Макрам привітала 19-річного єгипетського юнака, який переміг на виборах у штаті Ешборн у Німеччині. Марвін Ісаак, який живе в Німеччині, вивчає...

Путін, Меркель і Макрон обговорили врегулювання конфлікту на сході України, Білорусь, Сирію, Навального

Канцлер Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон провели спільну відеоконференцію з президентом Росії Володимиром Путіним. Федеральний канцлер, президент Франції і президент Росії спочатку обговорили...

25 тисяч євро штрафу та нові правила в’їзду в Німеччини

Стало відомо, що Німеччина з 28 березня буде вимагати зі всіх, хто прибуває в країну негативний результат тесту на коронавірус.
  Німецькі готелі вимагають компенсацію від Booking.com
Тест на коронавірус для поїздки...

У Німеччині посилюється ізоляція, нові правила для мандрівників

Канцлер Німеччини Ангела Маркель оголосила про продовження карантину під час зустрічі з губернаторами 16 Федеральних Земель країни. Раніше передбачалося, що локдаун буде до 28...
Погода

Останні новини