ГоловнаНімеччинаПерший пішов: Німеччина вводить 3-тижневий карантин для людей заражених мавпячою віспою

Перший пішов: Німеччина вводить 3-тижневий карантин для людей заражених мавпячою віспою

Органи охорони здоров’я Німеччини рекомендували період ізоляції не менше 21 дня для осіб, що заразилися мавпою віспою після того, як Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) повідомила, що нещодавно в 16 країнах було виявлено близько 250 випадків захворювання, повідомляє агентство DPA.

Міністр охорони здоров’я Карл Лаутербах заявив, що рекомендація ґрунтується на необхідності “жорсткого та швидкого реагування на ранніх стадіях епідемії”. Контактні особи також повинні бути поміщені до карантину на 21 день, сказав він, додавши, що він замовив близько 40 000 доз вакцини. Лаутербах пояснив, що вакцинація може допомогти стримати розповсюдження мавпячої віспи, якщо вона буде запропонована контактним особам, і що це метод, відомий як “кругова вакцинація”.

Водночас британські органи охорони здоров’я повідомили, що понад 1 000 контактів людей, заражених мавпячою віспою, було щеплено препаратом “Імванекс”. У кількох провінціях Німеччини зареєстровані випадки зараження цим захворюванням, і в даний час ведеться пошук контактів, що заразилися. Лаутербах зазначив, що мавпяча віспа “не є початком нової пандемії” і що є добре відомі методи стримування цього патогену.

Словенія та Чехія сьогодні повідомили про перші випадки зараження.

У Женеві експерт ВООЗ Розамунд Льюїс заявила, що поширення мавпячої віспи можна стримати. Існуючий спалах викликає занепокоєння, але ризик для людей невеликий, пояснила вона.

Також читайте: Що відомо на сьогодні про спалах «мавпячої віспи» і як він може впливати на туризм

Більшість зареєстрованих у світі випадків зараження пов’язані з чоловіками, які мали сексуальні стосунки один з одним. На відміну від коронавірусу, зараження мавпячою віспою дуже рідко відбувається повітряно-краплинним шляхом. Вірус також має легкі симптоми, такі як лихоманка, головний біль, біль у м’язах та висипання на шкірі. Однак він може бути важким, а в деяких випадках навіть смертельним.

Свіжі новини

Погода

Також читайте