Німецькі готелі вимагають компенсацію від Booking.com

Німецька готельна асоціація (IHA) підтримує колективний позов, збуджений приблизно 2000 власниками готелів в окружному суді Берліна проти Booking.com.

Асоціація пояснює своє зобов’язання допомогти отельєрам відстояти свої права в суді. З 2004 року Booking.com застосовує положення про найкращі ціни, згідно з якими портал бронювання забороняє афілійованим готелям пропонувати номера за нижчими цінами через будь-який інший канал продажів. За допомогою цього положення Booking.com захистив свою бізнес-модель від будь-якої конкуренції в порушення антимонопольного законодавства, що в кінцевому підсумку дозволило компанії стягувати з готельєрів драконівські комісії за бронювання у розмірі аж до 50% від вартості номера.

Переговори про врегулювання не вдалися

Німецькі готельєри вважають, що розміри комісії Booking.com були завищені, і вони постраждали через положенні про кращі ціни. Німецька готельна асоціація в даний час підтримує невдоволення 2000 готелів, які приєдналися до її ініціативи «daBeisein», для забезпечення виконання свого позову про компенсацію в суді.

«Після кількох місяців переговорів про врегулювання, які були дійсно конструктивними, Booking.com несподівано покинув стіл переговорів в кінці жовтня минулого року і несподівано пред’явив позов 66 готелям, які беруть участь в ініціативі, в голландський суд в Амстердамі за «неналежне виконання своїх зобов’язань». В результаті у решти 2000 готелів не було іншого вибору, крім як подати колективний позов до Берлінського окружного суду», – пояснює процедуру Отто Лінднер, голова IHA.

У 2013 році Федеральне управління картелів ініціювало антимонопольний розгляд проти Booking.com після подачі скарги Німецькій готельної асоціації у зв’язку з використанням положень про кращі ціни в порушення антимонопольного законодавства. Після того як Федеральне картельна агентство і Вищий регіональний суд Дюссельдорфа не залишили сумнівів в паралельній справі HRS про те, що положення про кращі ціни несумісні з німецьким і європейським антимонопольним законодавством, Booking.com в кінцевому підсумку в 2015 році, видалив положення про кращі ціни з своїх умов в Німеччині.

Німецькі готелі вимагають компенсацію від Booking.com

Портал витягував понад вигоди протягом багатьох років

«На той момент Booking.com вже більше 10 років застосовував положення про кращі ціни і тим самим значно обмежив конкуренцію між порталами бронювання і прямими продажами готелів. Це не тільки призвело до обмеження конкуренції між порталами бронювання, але також значно перешкоджало прямим продажам готелів, наприклад через їх власні інтернет сторінки. Через положення про кращі ціни Booking.com не тільки підтримував комісійні платежі за бронювання на надмірно високому рівні з 2004 року, але і збільшував їх з плином часу», – зазначає Маркус Люті, генеральний директор Німецької готельної асоціації. «Тепер ми хочемо забезпечити дотримання прав готелів про компенсацію відповідно до принципів німецького і європейського антимонопольного законодавства проти Booking в компетентних судах Берліна і Амстердама».

  Острів Яс Абу-Дабі заманює ізраїльських мандрівників новою кампанією

Оскільки судові розгляди пов’язано з непомірно високими витратами і ризиками для багатьох готелів, готельна асоціація взяла та об’єднала вимоги в колективний позов так, що готелі можуть дозволити судові суперечки без витрат або фінансових ризиків.

  ТОП-7 найкращих ізольованих монастирів у світі

Заява від Booking.com

Компанія Booking.com, природно, бачить факти в зовсім іншому світлі. Позиція порталу бронювання досить розпливчаста: «Ми категорично не згодні з обвинуваченнями IHA, і хоча ми були готові до відкритого і конструктивного діалогу, IHA наполягало на недоречних, а також необгрунтованих звинуваченнях, не проявляючи ніякої готовності адекватно обговорити фактичні або юридичні причини конфлікту.

Положення про паритет, оспорювані IHA, не тільки гарантують, що ми можемо надавати всі цінності і послуги, які ми надаємо нашим партнерам. Вони також відомі всім нашим партнерам, які вибрали розміщення на Booking.com. В результаті ми направляємо клієнтів з усього світу до наших партнерів за набагато нижчою ціною, ніж їм варто було б рекламувати власні готелі для створення аналогічного каналу збуту.

Особливо в ці безпрецедентні часи, які продовжують чинити величезний вплив на всю індустрію туризму, включаючи Booking.com і наших партнерів по розміщенню, ми всі повинні залишатися зосередженими і більш ніж коли-небудь прихильними справі спільного відновлення нашої галузі. Ми всі зацікавлені в тому, щоб уникнути непотрібних і дорогих судових розглядів і зосередити наші зусилля на відновленні туристичної індустрії».

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Google оголошує найбільше оновлення Google Earth з 2017 року

У найбільшому оновленні Google Earth з 2017 року користувачі програми тепер можуть бачити планету, зокрема події на Близькому Сході та в Північній Африці (MENA),...

ТОП-7 найкращих ізольованих монастирів у світі

У ці важкі часи в умовах пандемії Covid-19 багато мандрівників шукають ізоляції та менш людних напрямків. Ось чому деякі нетрадиційні види туризму зростають у...

Безкоштовні інструменти Google для туризму і гостинності

Протягом останніх років, і особливо з початку пандемії, Google пропонував різні безкоштовні інструменти для туристичного та гостинного секторів, щоб допомогти професіоналам у галузі туризму. Різні...

Інновації в туризмі? Як підняти сектор на слідуючий рівень

Однією з небагатьох галузей, яка завжди змінюється та розвивається, є туризм. Досвід подорожей сьогодні абсолютно відрізняється від того, що було 10 або навіть 5...
Погода

Останні новини