ГоловнаНімеччинаІнформація щодо обмежень на в'їзд до Німеччини і положення щодо правил карантину...

Інформація щодо обмежень на в’їзд до Німеччини і положення щодо правил карантину у Німеччині

Через пандемію Covid-19 у Німеччині діють обмеження на в’їзд з багатьох країн. При в’їзді із зон ризику обов’язковими є електронна реєстрація, проходження тесту на коронавірус і перебування на карантині, незалежно від положень відповідної федеральної землі.

Заходи в боротьбі з COVID-19:

З 2 листопада 2020 до орієнтовно 7 березня 2021 згідно з рішенням Федерального уряду та урядів земель, готелям та іншим місцям проживання дозволяється надавати ночівлю лише для необхідних поїздок. Пропозиції проживання з ночівлею під час туристичних поїздок, як правило, забороняється. Тому оформлення візи для туристичних цілей буде можливе лише у виняткових випадках.

За виконання врегулювання відповідальність несуть федеральні землі. Тож можливість поїздки в окремому випадку залежить від врегулювань тієї федеральної землі, до якої ви подорожуєте.

Заборона перевезень з країн, де виявлено мутації вірусів

Заборона діє на перевезення з країн, де фіксується висока поширеність мутованих вірусів (так звані регіони з варіантами вірусів).

Транспортним компаніям, наприклад авіа- або залізничним перевізникам, забороняється здійснювати перевезення людей з цих країн до Німеччини. Перевезення можливі лише в дуже обмежених виняткових випадках, зокрема

  • для осіб, які проживають та мають право на проживання в Німеччині,
  • для осіб, які лише здійснюють пересадку в транзитних зонах аеропортів та
  • у декількох інших особливих випадках.

Згідно з роз’ясненнями до відповідного розпорядження громадянам Німеччини, які не проживають у Німеччині, а також супроводжуючим членам їхніх родин не слід відмовляти в перевезенні.

Навіть у цих виняткових випадках перед в’їздом необхідно здійснити цифрову реєстрацію в’їзду та пройти тест на COVID-19. Додаткову інформацію ви знайдете нижче.

Додаткову інформацію про заборону перевезень подорожуючі можуть знайти на сайті Федерального міністерства внутрішніх справ, а також на сайті Міністерста охорони здоровʼя. Список регіонів з варіантами вірусів публікується на сайті Інституту Роберта Коха.

Загальні обмеження на в’їзд

У Німеччині діють обмеження на в’їзд з багатьох країн, рішення про які приймає Федеральне міністерство внутрішніх справ Німеччини. Перед поїздкою ознайомтеся, будь ласка, з інформацією на сайті Федерального міністерства внутрішніх справ, щоб дізнатися, які саме врегулювання застосовуються до країни, з якої ви в’їжджаєте до Німеччини.

Як правило, можливим є в’їзд з:

  • країн-членів ЄС;
  • асоційованих членів Шенгенської зони: Ісландія, Норвегія, Швейцарія, Ліхтенштейн;
  • інших країн, в’їзд з яких дозволяється на підставі проведеної ЄС оцінки епідеміологічної ситуації.

В’їзд з інших країн можливий лише у виняткових випадках. Обов’язковою умовою є наявність нагальної необхідності.

Електронна реєстрація в’їзду

Подорожуючі, які протягом 10 днів до в’їзду в Німеччину перебували в зоні ризику, в зоні з великою кількістю випадків інфікування або в зоні з різними штамами коронавірусу, повинні перед прибуттям до Німеччини зареєструватися на сайті: www.einreiseanmeldung.de й мати при собі підтвердження реєстрації при в’їзді.

Для подорожуючих, які попередньо перебували в зоні з різними штамами коронавірусу, винятків з цього зобов’язання немає. В разі перебування в інших зонах ризику й у зонах з великою кількістю випадків інфікування певні винятки є можливими. Передусім подібні винятки поширюються на осіб, які лише проїхали зону ризику транзитом без тимчасової зупинки в ній.

Якщо у виняткових випадках неможливо здійснити цифрову реєстрацію в’їзду, то подорожуючі повинні натомість заповнити бланк замінного повідомлення у паперовій формі.

Обов’язкове тестування при в’їзді

Подорожуючі, які досягли 6-річного віку та які останні 10 днів до в’їзду до Німеччини перебували в зоні з великою кількістю випадків інфікування або в зоні з різними  штамами коронавірусу, повинні ще до в’їзду отримати й мати при собі результати тесту на коронавірус SARS-CoV-2, щоб за вимогою пред’явити їх відповідальним органам влади при в’їзді, а також за потреби транспортним підприємствам до початку подальшої подорожі.

Подорожуючі, які останні 10 днів до в’їзду до Німеччини перебували в інших зонах ризику (не в зоні з великою кількістю випадків інфікування і не в зоні з різними штамами коронавірусу), зобов’язані пройти тест на COVID-19 максимум через 48 годин після в’їзду до Федеративної Республіки Німеччина й надати відповідним установам на їхню вимогу.

Список зон з великою кількістю випадків інфікування, зон з різними штамами коронавірусу й інших зон ризику оприлюднено на сайті Інституту інфекційних захворювань ім. Роберта Коха.

У будь-якому випадку тест на COVID-19 потрібно пройти максимум за 48 годин до в’їзду (момент взяття зішкрібу). Результати тесту надаються в електронній чи письмовій формі німецькою, англійською або французькою мовою. З деталями вимог щодо тестів подорожуючі можуть ознайомитися на сайті Інституту інфекційних захворювань ім. Роберта Коха. Результати тесту потрібно зберігати щонайменше протягом 10 днів після в’їзду.

Для подорожуючих, які в’їжджають із зон з різними штамами коронавірусу, винятків із цього регулювання немає. В разі транзиту із зон з великою кількістю випадків інфікування та інших зон ризику за певних обставин допускаються винятки із зобов’язань щодо реєстрації в’їзду, наявності тесту й проходження карантину. До цього належить транзит без тимчасового перебування в зоні ризику до в’їзду до Німеччини, а також швидкий транзит через Німеччину, наприклад, із підтвердженням подальшого перельоту до країн, що не входять в ЄС.

Незалежно від результатів тесту проходження карантину є обов’язковим за положеннями відповідної федеральної землі.

Детальну інформацію щодо Постанови про в’їзд й обов’язкове тестування подорожуючі можуть знайти на сайті Федерального міністерства охорони здоров’я.

Правила карантину

У Німеччині карантинні правила ухвалюються кожною федеральною землею окремо. Свої карантинні положення федеральні землі розробляються на основі типового регламенту.

Оскільки новий типовий регламент містить суттєві зміни, просимо вас перед в’їздом особливо уважно прочитати врегулювання щодо карантину/тестування, що застосовуються у федеральній землі, до якої ви прямуєте; Інформацію про це можна знайти на сайті земельних міністерств охорони здоров’я або управління Сенату. Про це дивіться нижче.

Карантинне врегулювання

Відповідно до нового типового регламенту діють такі вимоги:

При в’їзді до Німеччини з попереднім перебуванням у зоні ризику, зоні з великою кількістю випадків інфікування або зоні з різними штамами коронавірусу протягом останніх 10 днів ви повинні:

перед прибуттям зареєструватися через сайт: www.einreiseanmeldung.de та мати при собі підтвердження цього, до або відразу після в’їзду пройти тест на наявність коронавірусу SARS-CoV-2, відразу після в’їзду до Німеччини відправитися безпосередньо до пункту призначення, здійснити там домашню ізоляцію протягом 10 днів (карантин).

Подальшу інформацію Ви знайдете на сайті Федерального міністерства охорони здоров’я

Info

Попереднім перебуванням у зоні ризику вважається перебування у будь-який час протягом останніх 10 днів до в’їзду.

Визначальним фактором є те, чи була територія позначена як зона ризику під час в’їзду до Німеччини (тобто не обов’язково під час перебування).

Виняток: транзит

Обов’язок домашньої ізоляції не розповсюджується на транзитне перебування. Однак у цьому випадку ви зобов’язані найближчим часом покинути Німеччину. Визначальними є врегулювання федеральних земель.

Виняток: наявність негативного результату тесту через 5 днів

Відповідно до чинних правових приписів земель 10-денний карантин можна припинити не раніше ніж через 5 днів після в’їзду шляхом подання негативного результату тесту на інфікування коронавірусом SARS-CoV-2.

Джерело: Сайт посольства Німеччини в Україні

Свіжі новини

Погода

Схожі новини