ГоловнаНідерландиВ Голландії відкрили виставку запахів 17 століття

В Голландії відкрили виставку запахів 17 століття

Голландська виставка про ароматні і неприємні запахи з 17 столітті поєднає різні історичні аромати з картинами, щоб оживити їх. Кольорові аромати відкриються в Mauritshuis в Ден-Хаазі, щойно музей знову відкриється після закриття через COVID-19.

Музей намагається провести історичні дослідження за допомогою виставки, яка містить майже 50 картин, малюнків та предметів. Відвідувачі можуть очікувати зустріти аромати запашних квітів та парфумів, неприємних запахів каналів та неприємних запахів тіла, а також запахи з далеких країн того часу, такі як спеції, тютюн, кава та чай. Ідея полягає в тому, щоб дізнатись, чи можна життя XVII століття захопити запахом, та дослідити чуттєве сприйняття та ароматичні відтінки художніх творів.

В Голландії відкрили виставку запахів 17 століття

У «Натюрморті квітів та фруктів» Авраама Міньйона за 1670 рік художник поєднує багату велику кількість квітів із перестиглими плодами, на які спустилися мурахи та інші комахи, залучені солодким запахом дині, яку розрізали. Інтер’єр Пітера де Хуха з жінками перед полотняною шафою 1663 року символізує голландську домогосподарку, відому по всій Європі своїм бездоганно чистим будинком у 17 столітті. Дозатори запахів дозволять відвідувачам насолоджуватися різними запахами, зображеними в мистецтві.

Відвідувачі можуть вдихнути аромати, схожі на цей предмет, у фільмі Адріана Брауера «Курець» 1630 року, де чоловік сидить задом, насолоджуючись своєю люлькою, видихаючи дим. 17 століття також було сповнене неприємних запахів, оскільки ще не існувало магістральної води, каналізаційних систем, дезодоранту, зубної пасти, пральних машин та холодильників з усіма невід’ємними наслідками.

Тоді вважали, що мерзенні запахи роблять вас хворими, і тому їх потрібно придушувати ароматизаторами, що відлякують хвороби. У уроці анатомії доктора Віллема ван дер Міра, написаному в 1617 році художниками Дельфта Міхіелем та Пітером ван Міревельтом, суб’єкт тримає помандер, який він носить на пальці з кільця та ланцюга. Помандер – це перфорований контейнер, наповнений високоароматичними речовинами, і на виставці їх три.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини