ГоловнаНерухомістьЄвропейські готелі почали помірно знижуватися в ціні

Європейські готелі почали помірно знижуватися в ціні

Різке падіння доходів, спричинене пандемією, в поєднанні з більш обережним підходом до кредитування призвели до того, що оцінка готелів впала протягом останніх 12 місяців, хоча і не настільки різко, як спочатку передбачали деякі.

Індекс оцінки (HVI), складений всесвітньою готельною консалтинговою компанією HVS, яка повідомляє, що в рік спалаху Covid-19 значення готелів в середньому знизилися на 5–15 відсотків порівняно з попереднім роком.

Минулий рік пройшов через десятиліття зростання вартості готелів по всій Європі, а в 2019 році в середньому було збільшено три відсотки – з деякими об’єктами нерухомості в Південній Європі спостерігається зростання на сім відсотків.

Однак широкомасштабні блокування в 2020 році, що призвели до того, що більшість європейських готелів закрили свою діяльність, річний RevPAR знизився приблизно на 70 відсотків порівняно з 2019 роком.

Вплив пандемії на грошові потоки та прибуток був драматичним, хоча державна підтримка та субсидії на оплату праці допомогли пом’якшити удар.

“Постраждали всі рівні готелів, але особливо висококласні та розкішні, оскільки вони, як правило, більш схильні до попиту як груп, так і міжнародних відвідувачів”, – прокоментував співавтор доповіді Маттіа Кавенаті, юрист HVS Лондон.

HVS London проводив близько 130 щорічних оновлених оцінок готелів у 2020 році, що чітко показало, що лише невелика кількість об’єктів зазнала або більшого зниження вартості, або для деяких незначне збільшення, тоді як близько 60 відсотків цих готелів зазнали зниження вартості від 5 до 15 відсотків.

Готелі в прикордонних містах менше занепали, підкріплені політичною та економічною стабільністю країни, високими бар’єрами для в’їзду, добре диверсифікованими базами попиту та значними схемами державної підтримки.

В умовах польоту до безпеки ринки Північної та Західної Європи мають хороші позиції, щоб скористатися цими сильними сторонами.

Менш центральні ринки, такі як ринки Східної Європи, або ті, на кого впливають більш мінливі політичні чи економічні обставини, такі як Росія та Туреччина, можуть залишатися менш привабливими як інвестиційна пропозиція в коротко- та середньостроковій перспективі, зберігаючи пригнічуючий вплив на цінності.

Хоча очікується повне відновлення в нещодавно виявленій операційній ефективності, наприклад, більш гнучкій робочій силі, більш широке використання технологій та переназначення простору посилить операційний важель у міру відновлення попиту та доходів.

“Цінності будуть посилюватися за рахунок грошових фондів, що вибудовують капітал, що створюватиме конкуренцію та сприятиме підтриманню продажних цін”, – додав співавтор доповіді Саймон Хулен, старший юрист HVS London.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини