ГоловнаНаукаВиявлено стародавній підводний вулкан в Індійському океані, названий «Око Саурона»

Виявлено стародавній підводний вулкан в Індійському океані, названий «Око Саурона»

Вчені з австралійського дослідницького агентства CSIRO виявили древній підводний вулкан під час експедиції в Індійському океані на південь від острова Різдва.

Вулкан розташований більш ніж на 3 км нижче рівня моря, приблизно в 280 км на південний схід від острова Різдва. Аналізуючи знімки, зроблені апаратом, вчені звернули увагу на гігантську овальну кальдеру розміром 6,2 на 4,8 км. Западину оточував «обруч» з каменів. У центрі був конусоподібний пік заввишки 300 метрів. Особливості рельєфу нагадали геологам шкільні роки. Незвичайна форма вулкана надихнула вчених назвати його «Око Саурона». Це символ, який використовують орки та інші слуги Мордора на своїй зброї та обладунках у фільмі «Володар кілець» Дж. Р. Р. Толкіна.

Команда також виявила ще дві підводні гори на південь від Ока Саурона. Вони дали їм імена, пов’язані з всесвіту Володаря кілець. Наприклад, невелика гора на південь від Ока Саурона, покрита вулканічними конусами, стала «Темною фортецею» (Barad-dur), а велике піднесення з плоскою вершиною було названо «Попелясті гори» (Ered Litui).

Вчені пояснюють, що всі ці три виявлених об’єкта є частиною групи підводної гори Карма, вік якої, на думку геологів, становить не менше 100 мільйонів років.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини