ГоловнаLifeStyleЄ докази, що цей фруктовий сік може допомогти, якщо ви маєте високий...

Є докази, що цей фруктовий сік може допомогти, якщо ви маєте високий кров’яний тиск

Якщо у вас діагностовано високий кров’яний тиск, також відомий як гіпертонія, це означає, що «сила вашої крові, що притискається до стінок ваших кровоносних судин, постійно надто висока». Артеріальний тиск складається з двох сил: систолічний тиск – це кров, що перекачується з серця в артерії, діастолічний тиск – це час відпочинку між серцевими скороченнями, Вам потрібен здоровий рівень артеріального тиску, щоб кров могла циркулювати по всьому тілу і забезпечувати киснем вашу систему, може функціонувати належним чином.

Якщо ваш артеріальний тиск постійно занадто високий, це може пошкодити ваші артерії, оскільки вони змушені працювати інтенсивніше для циркуляції крові. Якщо в цих артеріях утворюється наліт, це звужує шляхи кровотоку і може призвести до серйозних захворювань, таких як серцевий напад або інсульт .

Не завжди легко визначити, чи є у вас підвищений артеріальний тиск. За даними клініки Майо навіть якщо у вас високі показники, ви все одно можете не відчути себе інакше. Ознаки та симптоми високого кров’яного тиску можуть включати головний біль, задишку або носову кровотечу. Тим не менш, ці симптоми є загальними, і вони, ймовірно, з’являться лише у тому випадку, якщо ваш стан перебуває на серйозній стадії.

Як сік може допомогти впоратися із високим кров’яним тиском

Є докази, що цей фруктовий сік може допомогти, якщо ви маєте високий кров'яний тиск

Якщо у вас високий кров’яний тиск і ви любите пити апельсиновий сік – вам пощастило. Дослідження, опубліковане у 2020 році Європейським журналом харчування, показало, що дві щоденні порції апельсинового соку знизили кров’яний тиск у учасників із легкою гіпертонією за 12 тижнів.

Дослідники визначили, що причиною цих результатів був флавоноїд гесперадиніну. Флавоноїди – це природні хімічні речовини, які мають антиоксидантні властивості і містяться в деяких рослинах. Відомо, що флавоноїди захищають від ушкоджень, викликаних вільними радикалами, які є нестабільні молекули, які природним чином зустрічаються в організмі. Вони також можуть виникати через токсинів у навколишньому середовищі, таких як сигаретний дим та забруднення повітря, які також можуть піддавати організм дії вільних радикалів.

«Що особливо цікаво в цьому дослідженні, так це те, що воно допомогло визначити, що гесперидин, потужна рослинна сполука, що міститься в основному в цитрусових, може бути ключовим фактором покращення артеріального тиску апельсинового соку», – говорить Гейл Ремперсод, RDN, дієтолог з Департамент Флориди Цитруса, розповів Verywell Health.

Якщо вам не подобається апельсиновий сік, експерти Healthline пропонують інші соки, які можуть зменшити кров’яний тиск. Один із них – томатний сік. Дослідження 2019 показало, що вживання однієї порції на день може принести користь вашому серцю. Хоча обов’язково знайдіть марку без натрію. Буряковий сік також може благотворно впливати на артеріальний тиск, як і гранатовий сік без додавання цукру.

Принадність цих соків у тому, що вони не лише допомагають знизити кров’яний тиск, але й багаті на ключові поживні речовини, які корисні для вашого організму.

Раніше DIP писав, що “У популярному фрукті вчені знайшли речовину, що продовжує життя і пригнічує рак“.

Цей контент, включаючи поради, містить лише загальну інформацію. Це жодною мірою не замінює кваліфікованого медичного висновку. Завжди консультуйтеся з фахівцем або лікарем для отримання додаткової інформації. Бажаємо міцного здоров’я, ваш DIP.

Новини партнерів

Свіжі новини

Погода

Також читайте