ГоловнаМедицинаМавпяча віспа стрімко поширюється Європою

Мавпяча віспа стрімко поширюється Європою

118 позитивних випадків мавпячої віспи, зоонозного захворювання, було підтверджено у туристів у європейських країнах. Про стрімке поширення вірусу повідомив Європейський центр з профілактики та контролю захворювань (ECDC).

Згідно з останньою оцінкою ECDC, віспа мавп є найпоширенішою інфекцією таких людей після натуральної віспи. Станом на 25 травня 2022 року у всьому світі було зареєстровано 219 підтверджених випадків, причому більшість випадків було виявлено у молодих чоловіків-гомосексуалістів.

«В ендемічних районах вірус віспи мавп, ймовірно, зберігається у природі шляхом циркуляції серед низки ссавців із періодичним поширенням людей. В ендемічних районах передається людям через укус або прямий контакт із кров’ю, м’ясом, тілесними рідинами або ураженнями шкіри/слизових оболонок інфікованої тварини», – уточнив ECDC.

Кількість позитивних випадків захворювання в різних країнах варіюється, причому найбільше пацієнтів було зареєстровано в Іспанії (51 чол.) і Португалії (37 чол.). В інших країнах, таких як Франція, Німеччина та Італія, зареєстровано по п’ять випадків захворювання, у той час як шість із них були виявлені в Нідерландах. Бельгія, яка є першою країною, яка запровадила карантин для туристів, інфікованих вірусом, зареєструвала чотири випадки захворювання, тоді як інші країни, такі як Австрія, Чехія, Данія, Словенія та Швеція, зареєстрували один випадок захворювання відповідно.

«Більшість поточних випадків захворювання супроводжуються легкими симптомами захворювання, і для ширшого населення ймовірність поширення дуже низька. Проте ймовірність подальшого розповсюдження вірусу при тісному контакті, наприклад, під час сексуальної активності серед осіб із кількома сексуальними партнерами, вважається високою», – попередила директор ECDC Андреа Аммон.

Клінічна картина зазвичай описується як легка, при цьому здебільшого виявляються ураженнями геніталій або перигенітальної області, що вказує на те, що передача, ймовірно, відбулася під час тісного фізичного контакту під час статевого акту. Можливими випадками з віспою мавп можуть бути ті, що дали позитивний результат на лабораторний результат тесту на ортопоксвірусну інфекцію, епідеміологічний зв’язок із підтвердженим або ймовірним випадком за останні 21 день.

Крім того, повідомлення відправляються до країн, ендемічних по мавпячій віспі за останні три тижні: туристи з кількома або анонімними сексуальними партнерами за останні 21 день можуть заразитися цією інфекцією. Чоловіки, які займаються сексом з чоловіками, особливо схильні до ризику зараження віспою мавп, стверджувалося у звіті.

Що стосується інших країн, то 101 випадок віспи мавп підтверджений у неєвропейських країнах, причому більшість із них зареєстровано у Великій Британії (71 чол.), Канаді (15 чол.) та США (9 чол.). Аргентина, Ізраїль та Об’єднані Арабські Емірати підтвердили по одному випадку, Швейцарія та Австралія – по два, а Марокко – три.

Завезення віспи мавп до України поки що немає.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини